Surface Hub 2 Smart Camera to kamera o mocy obliczeniowej większej od Xboksa 360

Technologie
2344V
Surface Hub 2 Smart Camera
Wojciech Gruszczyk | 16.03, 14:52

Microsoft właśnie zaprezentował pierwszą na świecie kamerę wykorzystującą w pełni sztuczną inteligencję. Surface Hub 2 Smart Camera sporo kosztuje, ale ma zapewnić nowoczesne wrażenia i poprawić jakość wszystkich telekonferencji.

Surface Hub 2 Smart Camera to najnowsze urządzenie Microsoftu, które zaskakuje nie tylko funkcjami, ale również możliwościami, ponieważ kamera oferuje 1 teraflop mocy obliczeniowej – jest to znacznie więcej niż Xbox 360.

Korporacja postanowiła wyposażyć sprzęt w podzespoły, które pozwolą na wykorzystywanie SI – kamera może między innymi automatycznie kadrować i zapewnia szereg funkcji odpowiedzialnych za korekcję obrazu.

„Surface Hub 2 Smart Camera odwzorowuje obraz, dostosowuje oświetlenie i umożliwia uzyskanie niewiarygodnie szerokiego kąta widzenia, a wszystko to bez zniekształceń i problemów z głębią ostrości, które w przeciwnym razie mogłyby ograniczyć widoczność. Zespół włożył ogromną pracę w dopracowanie doświadczenia, aby uchwycić i skadrować to, co dzieje się w pomieszczeniu, a jednocześnie zachować płynność i naturalność dla zdalnych widzów lub uczestników” – powiedział Steven Bathiche, wiceprezes ds. systemu Windows i urządzeń w firmie Microsoft

Surface Hub 2 Smart Camera został również wyposażony z 12-megapikselową matrycę, 136-stopniowe pole widzenia, a dodatkowo inżynierowie zadbali o specjalny magnetyczny zatrzask, by łatwo móc ustawić kamerę na przykładowo monitorze.

Nie będzie to jednak tania przyjemność dla każdego – Surface Hub 2 Smart Camera został wycenione na 799 dolarów lub w zestawie z 85-calowym Surface Hub 2S na 21 999,99 dolarów.

Źródło: TheVerge

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper