NVIDIA jednak nie kupi ARM za 40 mld dolarów. Producent procesorów zwalnia prawie 1000 osób

Technologie
2981V
ARM
Bartosz Dawidowski | 16.03, 11:30

Przejęcie ARM przez NVIDIA miało być jednym z najważniejszych wydarzeń w branży technologicznej ostatnich lat. Okazuje się jednak, że nie dojdzie do podpisania umowy.

O chęci wykupienia producenta procesorów, brytyjskiej firmy ARM, przez NVIDIA, czytamy już od września 2020 roku. Okazuje się jednak, że nie dojdzie do tego przejęcia, które miało kosztować producenta high-endowych kart graficznych 40 mld dolarów. Na przeszkodzie stanęły „poważne problemy prawne”. Chodzi rzekomo o brak odpowiednich pozwoleń, dotyczących planów rozbudowy, których nie wydały urzędy z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, USA i Chin.

ARM w związku z tym fiaskiem już ogłosił, że zwolni ok. 15% swoich pracowników i że ten proces już się rozpoczął. Cięcia dotyczą ok. 960 stanowisk. Do redukcji etatów w ARM dojdzie przede wszystkim w USA i Wielkiej Brytanii. ARM zatrudnia obecnie ok. 6400 osób na całym świecie, produkując przede wszystkim smartfonowe procesory.

„Jak w każdym biznesie, ARM musi rewidować swoje plany i utrzymywać dyscyplinę wydatków. Niestety, w związku z tym procesem dojdzie do globalnych zwolnień naszych pracowników” – wyjaśnił rzecznik prasowy ARM.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-02-08-nvidias-acquisition-of-arm-cancelled-due-to-significant-regulatory-challenges

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper