Axiom Verge 2 trafi na Steam już w tym roku. Epic Games Store straci kolejną grę na wyłączność

Gry
614V
Axiom Verge 2
Igor Chrzanowski | 12.03.2022, 16:57

Pierwsze Axiom Verge okazało się jedną z najlepszych niezależnych gier 2015 roku i konsekwentnie podbijało serca graczy od PlayStation Vita aż po Wii U i Nintendo Switch. Teraz możemy zagrywać się w "dwójkę", która to już za kilka miesięcy wkroczy dumnie na Steama.

Jedna z najlepszych niezależnych gier 2021 roku w końcu doczekała się oficjalnego potwierdzenia informacji, na którą tak bardzo czekało wielu fanów - tytuł nie jest permanentnym exem Epic Games Store i trafi na platformę Valve już 11 sierpnia 2022 roku, czyli równo rok po pierwotnej premierze. W zależności od platformy, Axiom Verge 2 autorstwa Thomas Happ Games zgarniało nawet oceny na poziomie 78%, co jest bardzo dobrym, choć nie lepszym niż "jedynka", rezultatem.

Tak deweloperzy opisują "dwójkę" Axiom Verge na Steam:

Być może grałeś już w Axiom Verge lub słyszałeś, że wielu uważa go za punkt odniesienia dla niezależnej metroidvanii. Długo oczekiwana kontynuacja rozgrywa się w tym samym uniwersum, co pierwsza część, ale jest to zupełnie inna gra z nowymi postaciami, umiejętnościami, przeciwnikami i rozgrywką.

Indra, miliarderka kierująca międzynarodowym konglomeratem Globe 3, podróżuje na Antarktydę w poszukiwaniu zaginionej córki, ale trafia do równoległego świata zamieszkanego przez pasożytnicze maszyny: jedne mogą jej pomóc, inne zaatakować. Gdzie ona poszła? A kim jest ten tajemniczy głos kierujący ją z tego końca terminalu komputerowego?

Poznaj ruiny starożytnej, ale zaawansowanej technicznie cywilizacji ziemskiej. Hakuj samochody. Pokonaj potwory. Użyj dronów RC, aby przeniknąć Rift - równoległą, ale połączoną rzeczywistość z własnymi niebezpieczeństwami. A jeśli chcesz przetrwać, będziesz musiał dokładnie zbadać każdy zakątek tego świata w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów i ulepszeń.

Źródło: Gematsu

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper