Xbox ze świetną aktualizacją. Microsoft ulepsza konsolę i zapewnia nowe funkcje

Gry
11915V
Xbox Series X i Xbox Series S
Wojciech Gruszczyk | 09.03.2022, 17:38

Inżynierowie z Redmond opracowali kolejną aktualizację dla Xboksów dwóch generacji. Gracze mogą liczyć na nowe opcje i tym razem udało się opracować elementy, które mogą realnie wpłynąć na doświadczenie graczy.

Microsoft wciąż ulepsza działanie Xboksów Series X|S oraz Xboksa One, by zapewnić graczom lepsze doświadczenie. Nowy firmware został właśnie wydany i Jonathan Hildebrandt przedstawił najważniejsze nowości opracowane przez pracowników Microsoftu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gracze po pobraniu aktualizacji będą mogli korzystać z opcji przypinania Quick Resume – gracze będą mogli teraz ustawić na głównym ekranie dwie gry z QR, by jeszcze szybciej wracać do gry i korzystać w pełni z technologii opartej na Xbox Velocity Architecture.

Korporacja w końcu zapewni także opcję zmiany działania przycisku Share. Microsoft wspominał o tej opcji kilka tygodni temu, ale dotychczas kilku graczy mogło sprawdzać propozycję. W ten prosty sposób teraz będziemy mogli za pomocą Share przykładowo otwierać listę znajomych lub wyciszać telewizor.

Gracze przed rozpoczęciem rozgrywki powinni także pobrać nowy firmware dla kontrolerów – firma zadbała o poprawki, które poprawiają wydajność padów z Xboksa One z obsługą Bluetooth, padów Xbox Elite Series 2 oraz Xbox Adaptive Controllers.

Inżynierowie Microsoftu zadbali także o lepszą konfigurację dźwięku – teraz w ustawieniach pojawiła się opcja sprawdzenia i zweryfikowania formatu dźwięku (HDMI), przetestowania wszystkich głośników podłączonych do konsol Xbox Series X|S i Xbox One oraz skonfigurowania najlepszych możliwych ustawień dla danej konfiguracji audio-wideo.

Xbox nowe funkcje - 1

Xbox nowe funkcje - 2

Źródło: Xbox

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper