Mac Studio wyceniony w Polsce na astronomiczną kwotę. Znamy cenę Apple Studio Display

Technologie
5416V
Mac Studio
Wojciech Gruszczyk | 08.03, 20:18

Apple właśnie zakończyło wiosenną konferencję, na której nie brakowało nowych urządzeń. Firma zaprezentowała nowy Mac Studio, czyli komputer z Apple M1 Ultra i sprzęt będzie wyjątkowo mocny i zarazem drogi. Producent pokazał także nowy monitor.

Apple na zakończenie konferencji pokazał nowy Mac Studio – jest to stacjonarny komputer przeznaczony dla pracy, który będzie wyróżniał się bardzo mocną specyfikacją. Urządzenie możemy kupić w dwóch konfiguracjach:

  • Apple M1 Ultra z 20-rdzeniowym CPU, 48-rdzeniowym GPU, 32-rdzeniowym systemem Neural Engine
  • Apple M1 Ultra z 20-rdzeniowym CPU, 64-rdzeniowym GPU, 32-rdzeniowym systemem Neural Engine

W przypadku pamięci RAM również możemy podjąć ważną decyzję (64GB lub 128GB) oraz oczywiście zainteresowani podczas składania konfiguracji muszą pamiętać o odpowiednim SSD (1TB, 2TB, 4TB lub 8TB).

Komputer bez preinstalowanych programów w najdroższej konfiguracji kosztuje 40 799 zł, a gdy dorzucimy jeszcze Final Cut Pro oraz Logic Pro, to rachunek będzie ostatecznie wynosił 43 148 zł. Najtańsza edycja Mac Studio została wyceniona na 20 799 zł. 

Istnieje także opcja Mac Studio z Apple M1 Max – w tym wypadku najtańsza wersja kosztuje „zaledwie” 10 799 zł, a za najdroższą konfigurację zapłacicie 28 148 zł.

Producent przygotował także 27-calowy Apple Studio Display, który wyróżnia się wyświetlaczem Retina 5K. Firma zadbała o kamerę 12Mp z obiektywem ultraszerokokątnym i funkcją „Centrum uwagi”, a także trzy mikrofony i sześć głośników z dźwiękiem przestrzennym.

Najtańsza wersja monitora została wyceniona na 7 999 zł (szkło standardowe i podstawa z regulacją pochylenia lub uchwyt mocujący VESA), ale decydując się na szkło nanostrukturalne i podstawkę z regulacją pochylenia i wysokości zapłacicie 11 499 zł

Mac Studio - cena

 

Źródło: Apple

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper