Rosjanie nie otrzymają wypłat od Twitcha. Platforma wstrzymuje przelewy z powodu wojny na Ukrainie

News
1197V
Twitch potwierdza wyciek danych. To może być „największy w historii atak” - znamy zarobki polskich twórców
Wojciech Gruszczyk | 08.03, 15:29

Twitch dołącza do międzynarodowych korporacji, które zamierzają odciąć Rosjan od swoich produktów. Konsekwencją działania platformy jest brak wypłat dla streamerów mieszkających w kraju rządzonym przez Władimira Putina.

Rosyjska inwazja trwa, więc kolejne firmy nakładają sankcję na kraj, który wypowiedział wojnę Ukrainie. Już dzisiaj wspominaliśmy o decyzji Take-Two oraz Electronic Arts, ale można odnieść wrażenie, że to dopiero początek problemów graczy oraz twórców z Rosji.

Twitch potwierdził, że zamierza respektować wszystkie sankcje nałożone na kraj Władimira Putina i wysyła do streamerów wiadomości dotyczące wstrzymania wypłat:

„Wypłaty dla instytucji finansowej powiązanej z Twoim kontem Twitch zostały zablokowane w wyniku sankcji. Twitch przestrzega sankcji gospodarczych nałożonych przez Stany Zjednoczone i inne rządy, a także przestrzega tych nałożonych w odpowiedzi na sytuację na Ukrainie. Sankcje te mogą ograniczyć lub wpłynąć na dostęp użytkownika do wypłat, możliwość zarabiania na jego streamie i/lub finansowego wspierania innych twórców”.

Korporacja w pewien sposób nie chce stwarzać problemów streamerom, którzy mieszkają w Rosji, a niekoniecznie muszą podzielać decyzje podjęte przez rząd, jednak Twitch po prostu musiał tak zareagować. Firma podkreśla, że będzie robić „wszystko”, co w jej mocy, by móc realizować płatności, ale niestety najlepszą opcją jest znalezienie „alternatywnej instytucji finansowej”, na której konto platforma będzie mogła przelewać środki.

Musimy jednak pamiętać, że nawet jeśli Twitch przeleje pieniądze do przykładowo innego kraju, to jednak później może pojawić się problem, by streamer odebrał swoje pieniądze.

CommanderIvy, jeden ze streamerów z Rosji, spodziewał się niedogodności:

„Obawiałem się tego i wiedziałem, że to może się zdarzyć, ale nie spodziewałem się, że stanie się to tak szybko i w ciągu jednej nocy w weekend”.

Alexey Gubanov, znany jako Jesus AVGN, który ma 1,4 mln obserwatorów na Twitchu, potwierdził problemy, których doświadcza nawet nie mieszkając teraz w Rosji:

„Zablokowano mi możliwość płatności z Twitcha, wielu reklamodawców opuściło rosyjski rynek, a moje karty Visa i Mastercard wkrótce zostaną zablokowane za granicą. Przez wiele lat byłem przeciwny reżimowi Putina, z powodu którego musiałem uciec z mojej ojczyzny, a mimo to nadal muszę odpowiadać za wszystkie straszne działania Putina, nawet w innym kraju”.

Źródło: kotaku

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper