Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei. Firma wydała oświadczenie i podkreśliła: „to fake news”

Smartfony
2090V
Robert Lewandowski
Wojciech Gruszczyk | 08.03, 08:27

Wczoraj informowaliśmy o zerwaniu umowy kapitana naszej reprezentacji w piłce nożnej z wieloletnim partnerem jakim było Huawei. Producent sprzętów odniósł się do ostatniego ogłoszenia.

Wojna rozgrywająca się na terenie Ukrainy wpływa na wiele rynków i branż – również na dział technologiczny i nie mówimy tylko o konsekwencjach czy wycofywaniu się z rosyjskiego rynku największych korporacji.

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnią wiadomością zamieszczoną na chińskim portalu oraz artykułem opublikowanym przez dziennik „Daily Mail”, firma Huawei miała wspierać Rosję w ochronie cyberprzestrzeni podczas starć za naszą wschodnią granicą. Reakcja Roberta Lewandowskiego, który od kilku lat promował markę, była szybka – piłkarz postanowił zerwać kontrakt z producentem, a decyzję ogłosił jego menadżer.

Huawei przedstawiło oficjalne stanowisko w sprawie, podkreślając że żałuje zakończenia współpracy oraz że informacja zawarta w brytyjskiej gazecie jest całkowicie nieprawdziwa. To rozpowszechniany fake news, na które w ostatnich tygodniach możemy natrafić bardzo często, szczególnie w kontekście wojny.

„Oświadczenie Huawei

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe”.

Nowy kontrakt reklamowy został podpisany w styczniu tego roku i miał obowiązywać przez następne trzy lata. Choć oficjalnie nie padły żadne kwoty, na wielu portalach sportowych można przeczytać, że umowa mogła opiewać nawet na 5 mln euro. Chińska korporacja jednak nie pierwszy raz jest łączona z działaniami wspierającymi państwa dążące do kontroli nad swoimi obywatelami - kilka miesięcy temu The Washington Post informowało o śledzeniu Chińczyków. Producent jednak stanowczo zaprzeczył oskarżeniom.

Źródło: Firma Huawei

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper