FIFA 22 i NHL 22 bez Rosji? EA prawdopodobnie chce usunąć reprezentacje z gier

Gry (plotka)
1554V
FIFA 22 bez Rosji
Iza Łęcka | 02.03.2022, 09:35

Electronic Arts może być pierwszym producentem i wydawcą gier, który bardzo wyraźnie zareaguje na atak na Ukrainie i wprowadzi zmiany w swoich tytułach. Jak przekazuje jeden z informatorów, Rosja ma zostać usunięta z serii FIFA i NHL.

Nieuzasadnione działania zbrojne na Ukrainie zaszokowały cały świat, który dąży z pomocą ludziom bez dachu nad głową oraz walczącym za swój kraj. Jak dobrze wiemy, przedstawiciele branży gier, w której nie brakuje także ukraińskich deweloperów oraz zespołów tworzących gry, również odpowiedzieli, przeznaczając środki na cele humanitarne, promując rozmaite akcje pomocowe i organizując deportacje obywateli. Sankcje, które dotykają Rosję, już od dawna nie dotyczą wyłącznie sfery politycznej i gospodarczej, ale również sięgają sportu, kultury i rozrywki - w tym także rynku gier wideo.

W ostatnich dniach byliśmy świadkami blamażu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej oraz Uefy, które unikały zdecydowanej odpowiedzi na zbrojny atak na naszych wschodnich sąsiadów. Dopiero po licznych oświadczeniach, między innymi Polskiego Związki Piłki Nożnej, oraz deklaracjach piłkarzy, Rosja została usunięta z eliminacji do Mistrzostw Świata, a rosyjskie zespoły nie zagrają w europejskich pucharach.

Gdy FIFA ogłosiła wiadomość na temat wycofania Rosji z rozgrywek, automatycznie pojawiły się pytania i spekulacje – a co z Electronic Arts? Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, możemy spodziewać się zdecydowanej aktualizacji. 

„W nowym e-mailu firmowym EA poinformowało, że usunie Rosję z gier FIFA i NHL z powodu inwazji na Ukrainę”.

Powyższą wiadomość opublikował Tom Henderson, który ostatnio zdradził pierwsze szczegóły na temat nadciągającej odsłony FIFA 23. Oczywiście jak, na razie włodarze EA nie odnieśli się do informacji i nie przedstawili oficjalnego stanowiska.

Jednocześnie nasuwa się pytanie, jak sprawa zostanie rozwiązana w Battlefield 2042? Sytuacja strzelanki jest nieco bardziej skomplikowana, lecz przypomnijmy, że DICE już wstrzymało cotygodniowe misje i usunęło „uśmiechnięty” skin do rosyjskiego śmigłowca.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do FIFA 22.

Źródło: Tom Henderson

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper