Vampyr osiągnął dobrą sprzedaż. Twórcy Life is Strange pracują nad 8 grami

Gry
723V
Vampyr
Iza Łęcka | 24.02.2022, 13:38

Dontnod Entertainment nie próżnuje i skupia się na stworzeniu ośmiu produkcji, które w ciągu kilku lat zadebiutują na rynku. Studio w ostatnim raporcie finansowym przedstawiło swoje plany i potwierdziło sukces Vampyra. To druga najlepiej sprzedająca się gra zespołu.

Francuscy deweloperzy mogą się pochwalić regularnymi premierami interesujących tytułów, spośród których największą popularnością cieszy się Life is Strange. Najnowsze podsumowanie działalności przedsiębiorstwa przyniosło jednak kilka wartych uwagi informacji.

Vampyr sprzedał się w liczbie 2 mln kopii i stanowi drugi największy „sukces finansowy” Dontnod Entertainment. Nie bez znaczenia na wynik pozycji miała również promocja na Epic Games Store, dzięki której gracze pobrali tytuł 8 mln razy, a IP dotarło do sporego grona odbiorców.

Dobrych wiadomości nie mamy jednak w kwestii innej gry. Twin Mirror nie osiągnęło oczekiwanych rezultatów – choć studio otrzymało środki od Epic Games (roczna wyłączność), udało się pokryć 75% kosztów produkcji. 

Dontnod Entertainment zapowiedziało opracowanie aż 8 propozycji – 6 gier jest rozwijanych wewnętrznie, natomiast w 2 projektach pomaga brukselskie studio Tolima. Wszystkie tytuły mają trafić na rynek do 2025 roku. Jak dotąd zespół nie wskazał konkretnie, nad jakimi produkcjami pracuje, jednakże możemy mieć nadzieję, że na liście znajduje się Vampyr 2.

Źródło: Resetera

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper