Call of Duty 2023 może nie zadebiutować. Activision opóźni premierę gry, by zaoferować nową jakość

Gry (plotka)
1329V
Call of Duty 2023
Iza Łęcka | 23.02.2022, 07:35

Wydawca serii Call of Duty może przygotowywać się do zaskakującego ogłoszenia. Prawdopodobnie w przyszłym roku nie zagramy w nową odsłonę niezwykle popularnej strzelanki, a Treyarch otrzymało dodatkowy rok na dopracowanie i rozbudowanie gry.

Wiadomość przedstawił Jason Schreier, który twierdzi, że Activision opóźni premierę przyszłorocznego Call of Duty i pierwszy raz od niemal dwóch dekad nie zaoferuje produkcji należącej do kasowej serii.

„Activision Blizzard Inc. opóźni premierę gry Call of Duty, która była planowana na przyszły rok. Według osób zaznajomionych z planami, po raz pierwszy od prawie dwóch dekad seria ta nie będzie miała premiery głównej odsłony”.

Według dziennikarza redakcji Bloomberg na przesunięcie spory wpływ ma ostatni debiut Call of Duty: Vanguard, a raczej rezultat, który „nie spełnił oczekiwań”. Mniejsze zainteresowanie wśród odbiorców sprawiło, że część członków zarządu zaczęło wyrażać swoje wątpliwości w zakresie szybkich premier nowych części. Schreier podkreślił, że „decyzja nie była związana z umową sprzedaży Activision firmie Microsoft za 69 miliardów dolarów”.

Wydawca jednak nie pozostawi graczy bez atrakcji, ponieważ tegoroczne Call of Duty: Modern Warfare 2 najprawdopodobniej zostanie rozbudowane o dodatkową zawartość, natomiast w przyszłym roku zadebiutuje „nowy sieciowy tytuł free-2-play”. Dzięki wskazanym propozycjom Amerykanie mieliby załatać lukę w kalendarzu premier.

Potwierdzenie tej decyzji znacząco wpłynie na branżę, gdyż Activision systematycznie od 2005 roku każdej jesieni udostępniało na rynku nową strzelankę. Gry z serii Call of Duty regularnie zajmują pierwsze miejsca w rocznych rankingach sprzedaży, a od 2003 roku kupiono ponad 400 mln egzemplarzy pozycji.

Wcześniej światło dzienne ujrzały plotki, według których Call of Duty 2023 może być pierwszą edycją, która zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i komputerach osobistych. Jeśli transakcja pomiędzy Microsoftem a Activison Blizzard dojdzie do skutku, będzie to jednocześnie pierwsza część, jaka wzmocni bibliotekę Xbox Game Pass.

Źródło: Bloomberg

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper