GTA 5 na PS5 i XSX|S z datą premiery! Znamy szczegóły - gra otrzyma wsparcie ray tracingu

Gry
5160V
GTA 5
Wojciech Gruszczyk | 04.02.2022, 16:01

Rockstar właśnie potwierdził datę premiery next-genowego GTA 5. Studio zakończyło główne prace nad nową wersją i już wkrótce przygoda trafi na kolejne urządzenia. Właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery.

GTA 5 zadebiutowało w 2013 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360, następnie w 2014 roku odbyła się premiera na PlayStation 4 i Xboksie One, a w 2015 roku tytuł wylądował na komputerach osobistych. Rockstar jednak nie ma dość i już w zeszłym roku Grand Theft Auto 5 miało zadebiutować na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, ale deweloperzy potrzebowali więcej czasu na dopracowanie ulepszonej przygody.

Teraz możemy potwierdzić, że GTA 5 trafi na PS5 i XSX|S już 15 marca 2022 roku. Studio wywiązało się z obietnicy i faktycznie opowieść trzech gangsterów zostanie zaoferowana nowej publice już w przyszłym miesiącu.

Rockstar zapowiedziało serię ulepszeń – gracze mogą liczyć na rozgrywkę w rozdzielczości do 4K oraz do 60 klatek na sekundę.

Grand Theft Auto V i GTA Online na PlayStation 5 i Xbox Series X|S oferuje nowe tryby graficzne z rozdzielczością do 4K, do 60 klatek na sekundę, ulepszenia w zakresie tekstur i odległości rysowania, opcje HDR i ray-tracing, a także proponeuje postęp techniczny najnowszej generacji konsol z szybszym czasem ładowania, wciągającym dźwiękiem 3D, funkcjami specyficznymi dla platformy, takimi jak zaawansowane haptyczne wibracje i wiele więcej.

Studio potwierdza, że bez najmniejszego problemu przeniesiemy postęp do GTA Online i GTA 5 z PlayStation 4 na PlayStation 5 oraz Xboksa One na Xboksy Series X|S. Twórcy zapewnią „jednorazową migrację w momencie premiery”.

W dniu debiutu GTA 5 na PS5 i XSX|S na rynek trafi także samodzielna wersja GTA Online – pozycja będzie dostępna przez 3 miesiące za darmo dla posiadaczy PlayStation 5.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Grand Theft Auto V.

Źródło: Rockstar

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper