Wiedźmin 3 od Netflix w preprodukcji. Scenariusz jest już gotowy, a twórcy zjeżdżają się do Anglii

Filmy i seriale
1695V
Wiedźmin Netflix
Wojciech Gruszczyk | 28.01, 15:09

W zeszłym miesiącu Netflix zapewnił widzom 2. sezon „Wiedźmina”, a teraz kolejni twórcy przyjeżdżają do Anglii, by zajmować się opracowaniem produkcji. Tomasz Bagiński wrócił do prac nad hitem streamingowej platformy.

„Wiedźmin” od Netflix to jeden z wielkich sukcesów platformy, który choć może i nie zbiera pochwał od wszystkich widzów, to jednak cieszy się wielką popularnością. To właśnie z tego powodu twórcy nie mogą zwalniać i już w tym tygodniu rozpoczęła się preprodukcja 3. sezonu. Tomasz Bagiński na Facebooku potwierdził, że rozpoczyna prace nad kolejną historią z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

„Żegnam Budapeszt. Witam Londyn. Gdzie są moje wakacje? Serio, po S03 znikam ze świata na miesiąc. Czas się zachować jak polski celebryta i zacząć pisać odklejone wrzutki fejsbukowe z hamaka na Zanzibarze. Na razie pozdrawiam rodaków mieszkających w okolicach Windsoru i Ascot, bo pewnie tam będzie można natknąć się na moją łysą głowę w najbliższym czasie”.

Natomiast redakcja Redanianintelligence ujawniła, że 3. sezon „Wiedźmina” ma już napisane scenariusze do wszystkich epizodów, a główny zespół rozpoczął wstępne prace.

Steve Gaub, jeden z producentów widowiska, zajmuje się teraz znalezieniem odpowiednich miejscówek, które następnie zostaną wykorzystane w serialu. Trudno w tym wypadku wspominać o dokładnej lokalizacji, ale dziennikarze przypuszczają, że akcja rozegra się blisko Longcross Studios (Wielka Brytania), ponieważ jest to nowe centrum produkcji „Wiedźmina”.

Warto przypomnieć, że w ostatnich dniach showrunnerka „Wiedźmina” wspomniała, że w najnowszych odcinkach istotny będzie kobiecy wątek. 

Źródło: Redanianintelligence

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych