Xbox Series X zapychający się kurzem. Polski serwis ostrzega przed trzymaniem konsoli na podłodze

Gry
13391V
XSX
Bartosz Dawidowski | 26.01.2022, 10:11

Serwis Wielki Elektronik z Kielc znów umieścił ciekawy filmik z procesu naprawy konsoli - tym razem Xbox Series X. W materiale pojawia sie ostrzeżenie przed trzymaniem sprzętu na podłodze.

Pierwszy raz pisaliśmy o materiałach serwisu Wielki Elektronik w lipcu 2021 roku - w kontekście prób wyciszenia PlayStation 5 (które okazały się niestety nieudane). Tym razem serwis z Kielc wziął na warsztat Xbox Series X.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przy okazji naprawy Xbox Series X zakupionego w okolicach premiery, okazało się, że wnętrze konsoli mocno zapełniło się kurzem - po zaledwie roku używania. Posiadacz hardware'u poinformował serwis, że konsola przez ten czas była ustawiona na podłodze mieszkania. W filmiku pojawia się w związku z tym ostrzeżenie przed trzymaniem konsoli nisko w pokoju, tam gdzie zbiera się najwięcej kurzu. Wentylator Xbox Series X zasysa powietrze głównie od dołu i wypuszcza je górnymi otworami wentylacyjnymi. Łatwo można w związku z tym doprowadzić do sytuacji, że zatkają się wloty powietrza u podstawy konsoli, czego nie będzie świadomy użytkownik.

Posiadacz naprawianej na filmiku konsoli, gdzie wymieniano złącze HDMI, stwierdził, że jego XSX działał już wyraźnie głośniej, ale jeszcze się nie przegrzewał. Możliwe jednak, że kolejne 12 miesięcy pracy w takich zakurzonych warunkach byłyby już problemem.

Sprawdźcie przy okazji próby wyciszania PS5, których podjął się w zeszłym roku polski serwis.

Źródło: Serwis Wielki Elektronik/YouTube

Komentarze (217)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper