Steam z kolejnym rekordem frekwencji graczy. God of War wciąż największym bestsellerem

News
728V
God of war PC
Bartosz Dawidowski | 25.01, 11:04

Granie na PC ma się doskonale, co potwierdzają najnowsze wyniki dotyczące frekwencji na Steam. Właśnie pobito kolejny rekord.

Dopiero co pisaliśmy o rekordzie na Steam, pobitym w pierwszych dniach 2022 roku. Tamto osiągnięcie jest już jednak nieaktualne. Serwis SteamDB podaje, że właśnie przekroczono granicę 29,2 mln użytkowników zalogowanych na Steam w tym samym momencie. To rekordowy wynik w dziejach platformy cyfrowej dystrybucji Valve i kolejne potwierdzenie tego, jaką potęgą jest granie na PC.

Wszystko wskazuje na to, że już w lutym-marcu 2022 roku Steam może przebić granicę 30 mln użytkowników zalogowanych jednocześnie na serwerach Valve. Wciąż najpopularniejszymi produkcjami oferowanymi na Steam pozostają DOTA 2 (ponad 780 tysięcy aktywnych graczy) i Counter-Strike: Global Offensive (ponad 900 tysięcy aktywnych graczy). Spore wzrosty notowane są również po przejściu PUBG na model free-to-play (gra przyciągaj już do siebie ponad 600 tysięcy użytkowników Steam).

Ponizej czeka też na was najnowszy ranking sprzedaży gier, oferowanych na Steam. Okazuje się, że God of War utrzymał pozycję lidera w zestawieniu. Ready or Not wskoczyło natomiast jedno oczko wyżej, z miejsca czwartego na trzecie. W rankingu TOP 10 na ostastniej pozycji pojawił się hit Rockstar, Red Dead Redemption 2.

Gry z najlepszą sprzedażą na Steam (16-23 stycznia 2022 roku):

  1. God of War
  2. Monster Hunter Rise
  3. Ready or Not
  4. Dying Light 2 Stay Human
  5. Elden Ring
  6. Total War: Warhammer III
  7. Project Zomboid
  8. Valve Index VR (zestaw)
  9. Warm Snow
  10. Red Dead Redemption 2
Źródło: https://wccftech.com/steam-breaks-concurrent-player-record-for-the-third-time-in-a-month-on-its-way-to-30-million-concurrent-users/ https://steamdb.info/topsellers/

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych