CD Projekt ostrzega przed wyłudzeniami danych. Oszuści zachęcają do kupna fałszywych akcji spółki

News
821V
CD Projekt Logo
Iza Łęcka | 21.01, 12:53

Polskie przedsiębiorstwo musi się zmierzyć z kolejnymi trudnościami. Tym razem oszuści pragnący pozyskać dane osobiste wykorzystują popularność marki CD Projektu i zachęcają do inwestowania na giełdzie.

Oszustwa internetowe służące do pozyskania nie tylko naszych wrażliwych danych, ale chociażby pewnych środków pieniężnych, pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Jak wskazuje serwis polskigamedev.pl coraz większą popularność zyskują również materiały nawiązujące do działalności jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedsiębiorstw – twórcy Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 nie mogli pozostawić sprawy bez komentarza.

CD Projekt przestrzega przed nielegalnymi ogłoszeniami i fałszywymi reklamami promującymi inwestowanie w akcje polskiej spółki. Zgodnie z informacjami przedstawionymi w oficjalnym komunikacie coraz większą popularność zyskują witryny, które poprzez szatę graficzną czy domenę internetową imitują stronę Polaków i wabią odbiorców możliwością szybkiego zysku. W mediach społecznościowych pojawiają się również reklamy promowane chwytliwym hasłem „Kup 5 akcji spółki za 920 zł i zarabiaj 14 tys. zł co tydzień”, które są opatrzone logiem CD Projektu. Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego wykrył jako pierwszy pojawiające się nieprawidłowości.

„Ostrzegamy przed kolejnym oszustwem inwestycyjnym, tym razem wykorzystującym markę @CDPROJEKTRED. Fałszywe reklamy inwestycyjne w mediach społecznościowych obiecują ogromne zyski bez ryzyka, w rzeczywistości prowadzą do stron wyłudzających dane. Nie dajcie się na to nabrać!”

Jak możemy się domyślić, autorzy tego typu akcji nie mają zbyt dobrych zamiarów i dążą przede wszystkim do wyłudzenia naszych danych. Przedstawiciele spółki przestrzegają i zalecają ogromną ostrożność, informując jednocześnie, że wszelkie wiadomości dotyczące rynkowej działalności przedsiębiorstwa są udostępniane na oficjalnej witrynie.

„Wśród danych publikowanych na wspomnianych witrynach znajdują się między innymi informacje o rzekomych planach Spółki w zakresie wypłat cotygodniowych dywidend, a także komunikaty dotyczące różnego rodzaju obietnic inwestycyjnych. CD PROJEKT podkreśla, że oficjalną korporacyjną stroną internetową Spółki, na której publikowane są informacje na temat jej bieżącej działalności  jest wyłącznie strona działająca pod adresem https://www.cdprojekt.com/pl"/.

W obliczu rozprzestrzeniającego się problemu CD Projekt prosi o zgłaszanie podobnych naruszeń na adres: [email protected]

Źródło: polskigamedev

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych