Monster Hunter Rise podbija serca pecetowych graczy. Capcom przedstawia imponujące wyniki sprzedaży

News
686V
MH
Bartosz Dawidowski | 18.01, 09:26

Jak wprowadzenie Monster Hunter Rise na PC wpłynęło na wyniki sprzedaży tej produkcji? Capcom przedstawia nam szczegóły.

Monster Hunter Rise został wprowadzony na pecetowy rynek 12 stycznia 2022 roku. Gra nie miała zatem dużo czasu, by się "rozpędzić" na komputerach osobistych. Już teraz widać jednak, że jej wydanie w wersji na PC było dobrym posunięciem Capcomu.

Japońska firma pochwaliła się, że całkowita sprzedaż Monster Hunter Rise (na Switch i PC) przekroczyła już ponad 8 mln egzemplarzy. Dane dotyczące sprzedaży wyłącznie w wydaniu na Switch mówiły we wrześniu 2021 roku o wyniku 7,5 mln kopii. Możliwe zatem, że rozeszło się już ok. 500 tysięcy sztuk Monster Hunter Rise na PC - w niecały tydzień od premiery. Gra na Steam może się pochwalić średnią 84% w kategorii rekomendacji użytkowników w recenzjach.

O pozytywnych wynikach sprzedażowych Monster Hunter Rise mówi też serwis SteamDB. Tutaj w rankingu dotyczącym platformy cyfrowej sprzedaży Valve zwyciężył co prawda God of War (spychając Read or Not z pozycji numer 1), ale drugie i trzecie miejsce należało do podstawowego i rozbudowanego wydania Monster Hunter Rise.

Następny w wydawniczej kolejce jest Monster Hunter Rise: Sunbreak, który Capcom opisuje jako ogromne rozszerzenie gry. Premiera tego DLC odbędzie się latem 2022 r. Wydanie dodatku odbędzie się równocześnie na Nintendo Switch i PC.

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/monster-hunter-rise-passes-8-million-sold-after-pc-release/1100-6499699/?ftag=CAD-01-10abi2f

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych