God of War na PC wielkim hitem. Pozycja podbiła Steam i potwierdza skuteczność strategii Sony

News
1318V
God of War - zadowolony Kratos z sukcesu gry na Steam
Iza Łęcka | 18.01, 08:58

Japończycy mogą z dumą przyglądać się słupkom sprzedaży God of War. Port przygody z 2018 roku okazał się najlepiej sprzedającą się produkcją ubiegłego tygodnia na Steam. To kolejny bardzo dobry start IP Sony. 

Kratos zagościł na nowej platformie i skradł serca nowych odbiorców. Już w weekend informowaliśmy o niezwykle pozytywnych reakcjach na God of War, jednakże w parze z zadowoleniem klientów podążają równie istotne transakcje. Historia boga wojny cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

God of War to najlepiej sprzedająca się gra poprzedniego tygodnia na Steam – tytuł w najdogodniejszym momencie sprawdzało jednocześnie 73 529 graczy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to pozycja single-player, której pierwotna wersja zadebiutowała na rynku w 2018 roku i od tego czasu trafiła do wielu promocji, to rezultat okazuje się jeszcze bardziej znaczący.

Daniel Ahmad (starszy analityk Niko Partners) wskazuje, że strategia Sony dotycząca udostępniania gier na PC jest ogromnym sukcesem. Niski koszt przenoszenia produkcji z PlayStation na PC, rynek z wielkim potencjałem (o wartości ponad 40 mld dolarów w 2021 roku), rozszerzenie sprzedaży poza swoje główne platformy, możliwość reklamowania tytułów w nowych miejscach oraz poprawa zasięgu i popularności IP PlayStation Studios to podstawowe czynniki, które potwierdzają, że włodarze japońskiego przedsiębiorstwa podjęli słuszną decyzję, rozszerzając swój zasięg o gry na komputery osobiste.

W zeszłym tygodniu bardzo dobry wynik osiągnął także Monster Hunter Rise – przygoda Capcomu początkowo zadebiutowała wyłącznie na Nintendo Switchu.

God of War na Steam pierwszy tydzień - dobra sprzedaż - 1 miejsce

Źródło: Steamdb

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych