GTA 5 na PS5 i XSX|S może zaliczyć jeszcze jedno opóźnienie. Prace nad grą są „skomplikowane”

Plotka
1457V
Trójka bohaterów GTA 5
Iza Łęcka | 17.01, 09:14

Rockstar jeszcze nie ogłosiło oficjalnej daty premiery GTA 5 Expanded & Enhanced na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, lecz jeden z informatorów wspomina, że na zapoznanie się z ulepszoną wersją będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Deweloperzy podobno potrzebują więcej czasu na dopracowanie pozycji.

GTA 5 jest tytułem, z którego twórcy czerpią pełnymi garściami – od pierwszego udostępnienia na rynku minęło już niemal 9 lat, tymczasem niebawem będziemy mogli sprawdzić edycję wykorzystującą moc PS5 i XSX|S. Zgodnie ze wstępnymi założeniami debiut odsłony miał odbyć się w listopadzie, jednakże Rockstar zadecydowało o opóźnieniu, przenosząc wydanie na marzec 2022 roku. Do potencjalnej premiery pozostało coraz mniej czasu, tymczasem nadal nie poznaliśmy ostatecznej daty – powodem sytuacji może okazać się następne opóźnienie.

Matheusvictorbr- dzielący się zakulisowymi szczegółami na temat gier Rockstar otrzymał wiadomość o możliwym drugim poślizgu najnowszej wersji GTA 5. Prace nad pozycją zostały określone jako „skomplikowane” i choć nadal nie podjęto ostatecznej decyzji o zmianie, to pojawiają się pierwsze sygnały dotyczące możliwej premiery w kwietniu lub maju.

Insider wskazuje, że studio pierwotnie zakładało prostą aktualizację istniejącego tytułu oraz wydanie samodzielnego GTA Online, lecz projekt przybrał inną postać, przez co przerobienie produkcji i unowocześnienie silnika trwało dłużej niż zakładano.

Rockstar ma niebawem podzielić się nowymi ogłoszeniami o GTA 5 Expanded & Enhanced i wydaje się bardzo prawdopodobne, że deweloperzy wskażą ostateczny termin debiutu. Mając tak ogromną społeczność, pozycja nie potrzebuje rozbudowanej kampanii marketingowej, nie ulega jednak wątpliwości, że wielu graczy czeka na konkrety.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych