PS5 już wkrótce z grami z PS3 dzięki PS Plus Spartacus? Wsteczna kompatybilność dostrzeżona w sklepie Sony

News
2533V
PlayStation 3
Iza Łęcka | 17.01, 08:53

Japoński gigant branży może już wkrótce ogłosić wiadomość, na którą od dawna czekają fani PlayStation. W sklepie PS5 dostrzeżono pierwsze produkcje debiutujące na PS3, co może sugerować znaczącą zmianę i przygotowania do wprowadzenia wstecznej kompatybilności. Funkcja prawdopodobnie jest związana z nadciągającym PS Plus Spartacus.

W ostatnich dniach z większą uwagą śledziliśmy poczynania Sony dotyczące stopniowego usuwania ze sklepów kart podarunkowych do PS Now. Zgodnie z nowymi niepotwierdzonymi doniesieniami zmiana może być powiązana z PS Plus Spartacus, czyli rozbudowaną wersją PlayStation Plus, która będzie stanowić połączenie dwóch usług (PS Plus i PS Now) i zaoferuje szereg nowych funkcji.

Jedną z najważniejszych innowacji może okazać się wsparcie wstecznej kompatybilności na PS5 i PS4 – gracze mieliby otrzymać dostęp do tytułów z PS3, PS2, PS1 i PSP. Choć Sony wciąż nie komentuje przybierających na rozgłosie wiadomości, w cyfrowym sklepie dostrzeżono pewną niespodziankę, która jeszcze mocniej podkręca spekulacje.

Wybrane gry z PS3 (Dead or Alive 5, Bejeweled, Prince of Persia: The Forgotten Sands i Prince of Persia: The Two Thrones) znalazły się w ofercie sklepu PS5, jednakże zamiast ikonki odnoszącej się do PS Now pojawiającej się na rynkach, gdzie usługa obowiązuje, widnieje cena.

Dla przykładu, Dead or Alive 5 zostało wycenione na 7,99 funtów (43 zł) – nigdy wcześniej użytkownicy najnowszej generacji nie widzieli cen produkcji ze starszych sprzętów (oczywiście oprócz PS4), gdyż były one dostępne wyłącznie dzięki PS Now.

„Uhhh. Nie żeby ktoś powinien panikować, ale gra na PS3 nie powinna mieć ceny, gdy ogląda się ją na PS5.

Chyba że...”

„Huh”

Co ciekawe, widoczne są również pozycje, które nie należą do katalogu PlayStation Now:

„Wygląda na to, że w sklepie PS5 pojawiają się gry na PS3

Od @VGC_News

Zrzut ekranu (mój)”

„Kolejna (obie nie są dostępne w PS Now)”

„Prince of Persia w sklepie w USA (Nie można jeszcze kupić)

Również znowu niedostępny w PS NOW”

Źródło: VGC

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych