PPE 4.0 - startujemy!

News
8372V
PPE 4,0
Roger Żochowski | 17.01, 07:36

Drodzy czytelnicy, niezmiernie miło jest nam powitać Was na nowej wersji strony PPE.pl, nad którą w ciszy i spokoju pracowaliśmy przez ostatni rok. PPE 4.0 startuje w styczniu 2022 roku, a więc na kilka miesięcy przed 12 rocznicą powstania portalu!  

Chciałbym zacząć ten tekst od jednego, ale jakże ważnego słowa - dziękujemy! To właśnie dzięki Wam, czytelnikom, serwis z każdym kolejnym rokiem pobija kolejne rekordy odwiedzin i może się rozwijać nie tylko nadążając za obecnymi na rynku trendami, ale często je wręcz wyprzedzając. 

PPE 3.0 debiutowało w 2015 roku, a więc blisko 7 lat temu. Przez ten czas razem przeżywaliśmy premiery nowych gier, konsol, filmów czy seriali. Spędziliście na PPE setki godzin, zostawiając tysiące komentarzy, uczestnicząc w dyskusjach, oceniając gry czy tworząc własne treści w sekcji z blogami. Od samego początku dążyliśmy do stworzenia serwisu, w którym będziecie mogli znaleźć swoje miejsce w sieci. Nie wszystko jest idealne, z czego oczywiście zdajemy sobie doskonale sprawę, ale nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. 

Z technicznego punktu widzenia PPE jakie przez ostatnie 11 lat codziennie odwiedzaliście było stroną przestarzałą, wszak kolejne jej wersje dobudowywano do oryginału z 2010 roku. Przy pracach nad PPE 4.0 przyświecała nam idea stworzenia nowoczesnej strony, z odświeżonym layoucie i na zupełnie nowym silniku, co powinno sprawić, że będzie ona nie tylko szybsza, ale znacznie lepiej dostosowana do wyświetlania się na różnych urządzeniach czy przeglądarkach. Ale przede wszystkim, oferującej więcej unikalnych treści lepiej wyeksponowanych na stronie. Mimo nowej szaty graficznej PPE 4.0 w wielu miejscach będzie oczywiście nawiązywać do serwisu, który przez te wszystkie lata pokochaliście odwiedzając nas licznie każdego dnia. Stąd w nowym layoucie musiały znaleźć się tak ikoniczne elementy jak choćby bateryjki, oznaczenia konsol czy profile userów. 

Z racji tego, że naszą siłą jest jedna z największych społeczności graczy w kraju, zaimportowaliśmy oczywiście do nowej wersji Wasze osiągnięcia, poziomy doświadczenia, reputację, komentarze, blogi czy dyskusje w bazie gier (wcześniej encyklopedii), więc mimo widocznych zmian to wciąż PPE, na którym mamy nadzieję bardzo szybko się odnajdziecie. Staraliśmy się stworzyć stronę, która będzie nie tylko przejrzysta, ale również wygodna w użytkowaniu. Stąd choćby nowy wygląd belki, rotatora, rejestracji, czcionki czy systemu oceniania w bazie gier, na który wielu z Was narzekało. A nowa wersja naszej bazy gier dzięki Waszemu wkładowi i aktywności pozwoli stworzyć jeszcze lepsze rankingi i zestawienia produkcji z podziałem na platformy i gatunki.

Jedną z istotnych nowości jest wprowadzenie przeglądarkowych powiadomień push, dzięki którym zawsze będziecie na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami ze świata gier. Zachęcamy do udzielenia zgody na wysyłkę powiadomień przez PPE - aby to zrobić kliknij w kłódkę znajdującą się obok paska adresu w przeglądarce, a następnie w sekcji “powiadomienia” kliknij w zezwolenie (niestety, opcja nie jest dostępna na iOS). Gwarantujemy, że tą drogą będziemy wysyłać tylko istotne wiadomości. Zero spamu, zero reklam.

Oczywiście przenoszenie tak dużej strony na nowy silnik oraz związane z tym importy to ogromna operacja, w trakcie której mogą pojawić się różne błędy. Śmiało więc możecie zgłaszać wszelkie niedociągnięcia i sugestie w komentarzach (brakująca w tej chwili wyszukiwarka pojawi się na dniach). Prace nad PPE 4.0 nie kończą się wszak w momencie debiutu nowej wersji strony - w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach planujemy aktualizacje oraz nowe funkcjonalności

Tak więc jeszcze raz - dziękujemy, że przez te wszystkie lata byliście z nami będąc świadkami naszego rozwoju. I mamy ogromną nadzieję, że tak pozostanie.

Źródło: własne

Komentarze (739)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych