Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2014 18:30
Kolejny turniej w bytomskim Printimus Pinball
1025V

Kolejny turniej w bytomskim Printimus Pinball

W najbliższą sobotę w bytomskim Printimus Pinball odbędzie się kolejna seria turniejów dla wszystkim sympatyków flipperów! Będzie to niezwykle ciekawe wydarzenie, na które organizatorzy zapraszają wszystkich amatorów oraz profesjonalistów! 

Bytomski Printimus Pinball zaprasza 10 maja na trzeci w tym roku turniej, a właściwie trzeci dzień turniejowy.
 
Pod nazwą tą kryje się to, że jednego dnia zorganizowanych jest kilka turniejów – w tym przypadku główny tzw. Elite oraz towarzyszący Classic. Pierwszy polega na pojedynkach wszystkich uczestników ze sobą, zaś drugi ograniczony jest do zabytkowych maszyn elektromechanicznych (takich jak np. „Bronco” z 1977 r.). Do tego cztery inne typu zawodów zawężone do paru lub jednego flippera, specjalny konkurs oraz wybory mistrza stylu gry. Trzeci dzień turniejowy to samodzielny event, ale zarazem liga.
 
Nagrody dla jej zwycięzców ufundował najnowszy partner Printimus Pinball, firma TECHLAND! Zaś najświeższym patronem medialnym został magazyn... Wiadomości Wędkarskie! Co ma łowienie ryb do flipperów? Można przekonać się w drugą sobotę maja w bytomskim klubie flipperowym lub śledząc jego profil facebookowy. Sprzedaż wejściówek na imprezę jak zawsze na KupBilet.pl , a prawie wszystko o niej znajdziecie tu.
 
 
Ostatnio w Printimus Pinball przybyły trzy maszyny: staromodny „Sindbad” z 1978 r., sławny flipper uważany za jeden z lepszych w dziejach „Star Trek: The Next Generation” (1993) oraz poszukiwany  a co za tym idzie nietani „Attack from Mars”, który bardzo kojarzy się z filmem „Marsjanie atakują!” (1993) Tima Burtona, choć nie jest na nim oparty. Po tych nabytkach w bytomskim flipperowym raju jest już dwadzieścia sześć pinballi, czyli jak się mówi po polsku flipperów. Rozwój tego przybytku i obfitość szeregu innych akcji i wydarzeń w Polsce (najpełniej prezentuje je strona Polskiego Stowarzyszenia: www.flippery.com.pl) wpisuje się w ogólny renesans flipperów. Świadczą o tym także dwie nowe reklamy, obie adresowane do dorosłych: prezerwatyw oraz piwa. Nie są to pierwsze pinballowe filmy reklamowe dużych marek, wcześniej był to między innymi bardzo słynny napój oraz samochód. Jak widać twórcy reklam znają moc tych maszyn. 

Tagi:

Nie przegap