Roger Żochowski Roger Żochowski 03.05.2014 16:58
Kultowy Another World trafi na konsole w zremasterowanej wersji
2210V

Kultowy Another World trafi na konsole w zremasterowanej wersji

Osobom, które pamiętają czasy Amigi nie trzeba przedstawiać gry Another World definiującej niegdyś gatunek przygodówek. Młodsi gracze będą mieli okazję poznać już niedługo tę przełomową produkcję, bowiem na konsolach pojawi się jej zremasterowana wersja.

Informacja ta pojawiła się w Sieci pod koniec kwietnia, jednak nam niestety umknęła dlatego nadrabiamy zaległości. Another World: 20th Anniversary Edition to nazwa zremasterowanej wersji kultowej przygodówki 2D Erica Chahiego, która jakiś czas temu trafiła na PC. Teraz jej autorzy szykują konsolową wersję gry na PS4, XONE, WiiU, PS Vita, PS3 i 3DSa. Póki co nie ma słowa o edycji na Xboksa 360, co wydaję sie dość dziwne.

Scenariusz gry nie został tknięty. Gracz ponownie wciela się w rolę Lestera Knighta Chaykina, który w wyniku niekorzystnych zbiegów okoliczności towarzyszących pewnemu eksperymentowi trafia do nieznanego i pełnego niebezpieczeństw świata. Zadaniem gracza jest oczywiście przeżyć i wrócić do domu.

W grze nie brakuje elementów znanych z przygodówek, platformówek i gier logicznych. W nowej wersji oddano nam do dyspozycji trzy poziomy trudności,  możliwość przełączania się pomiędzy grafiką HD i oprawą znaną z klasyka oraz zremasterowaną ścieżkę dźwiękową. Pytanie czy osoby znające oryginał będą chciały psuć sobie wspomnienia?

Tagi: another world galeria