Patryk Jankowski Patryk Jankowski 23.04.2014 15:25
Jest szansa na wersję gry Black Desert na PlayStation 4 i Xbox One?
1169V

Jest szansa na wersję gry Black Desert na PlayStation 4 i Xbox One?

Black Desert to gra z gatunku MMORPG, za której produkcję odpowiada koreańska firma Pearl Abyss. Autorzy gry rozmawiali o projekcie z redakcją serwisu DualShockers. Okazuje się, że są spore szanse na to, aby gra trafiła również na konsole nowej generacji.

Jakiś czas temu w sieci zamieszczono wspaniały materiał wideo, który prezentował kreator postaci w grze Black Desert. Mowa tutaj o projekcie z gatunku MMORPG, nad którym pracują specjaliści z firmy Pearl Abyss. Redakcja serwisu DualShockers zdołała dopytać twórców o domniemaną wersję tej gry na konsole nowej generacji. Jak się okazuje, istnieją spore szanse na takie wydawnictwo, ale na dzień dzisiejszy twórcy nie ujawniają konkretnych informacji na ten temat. Oto komentarz Jaemina Youna, jednego z projektantów Black Desert, w tej prawie

''Tak, jesteśmy zainteresowani konwersją gry Black Desert na konsole nowej generacji. Dodatkowo mogę potwierdzić, że odbyliśmy już spotkania z władzami Sony i Microsoftu w tej sprawie. Jednakże to zbyt wcześnie, abym mógł udzielać jakiś konkretnych informacji na ten temat. Pracujemy aktualnie nad technicznymi sprawami i testujemy ten tytuł.''

Akcja gry toczyć się będzie w mrocznym świecie fantasy. Zabawę rozpoczniemy od stworzenia bohatera, a kluczowym elementem rozgrywki mają być starcia. Mechanizmy walki są bardzo zręcznościowe - więcej tutaj zależy od samego gracza, a nie poszczególnych umiejętności jego bohatera. Gracze sami muszą wycelować każdy cios czy strzałę, jak również unik czy blok. 

Black Desert ma trafić na rynek komputerów osobistych w przyszłym roku. Konkretnej daty premiery jeszcze nie poznaliśmy, ale miejmy nadzieję, iż autorzy gry przygotują również dopracowaną wersję na konsole stacjonarne. 

Tagi: