Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.04.2014 08:52
Nowe wyniki NPD z USA - PlayStation 4 znów na prowadzeniu
1325V

Nowe wyniki NPD z USA - PlayStation 4 znów na prowadzeniu

NPD zgłaszało, że w lutym sprzedaż PlayStation 4 na amerykańskim rynku okazała się w niewielkim stopniu wyższa od Xbox One. Czy premiera bardzo popularnego Titanfall zmieniła sytuację na branżowym polu walki?

Niestety NPD nie podaje dokładnych informacji na temat wysokości sprzedaży hardware'u w Stanach Zjednoczonych. Firma podała tylko, że marcu sprzedało się więcej sztuk PlayStation 4, niż Xbox One. Przypomnijmy, że niedawno Sony chwaliło się, że rozeszło się już na całym świecie ponad 7 mln egzemplarzy PS4.

Wg analityka NPD Liama Callahana wyniki PS4 i XONE już w tej chwili są dwa razy wyższe niż w przypadku PS3 i X360 w tym samym okresie po premierze.

Jeśli chodzi o software, to numerem jeden w USA było Titanfall. Na drugim miejscu uplasowało się nowe inFamous, a najniższy stopień podium zajęło South Park: The Stick of Truth. Następne w kolejności były Call of Duty: Ghots, Dark Souls II oraz MGSV: Ground Zeroes.

Phil Spencer i Aaron Greenberg skomentowali już podane przez NPD wyniki. Pracownicy giganta z Redmond skupili się na wynikach generowanych przez Titanfall, pomijając fakt, że to PS4 znowu prowadziło w hardware'owym wyścigu. Greenberg podał przy okazji, że do sklepów na całym świecie rozesłano już 5 milionów Xboksów One.
 

"5 mln sprzedanych XONE do punktów sprzedaży. Dziękuję za Wasze wsparcie, jesteśmy superwdzięczni naszym fanom!" - napisał na swoim Twitterze Greenberg".

Tagi: