Patryk Jankowski Patryk Jankowski 15.04.2014 15:53
Twórca serii Metroid chciałby raz jeszcze wznieść się na wyżyny ze swoją serią
587V

Twórca serii Metroid chciałby raz jeszcze wznieść się na wyżyny ze swoją serią

Yoshio Sakamoto to twórca legendarnej serii Metroid, której dwie świetne części trafiły na konsolę Nintendo Game Cube. Twórca rozmawiał o swoich planach z redakcją Computer Video Games i wyjawił, że chciałby raz jeszcze powrócić do swojej popularnej serii.

Weteran w produkowaniu gier na platformy Nintendo udzielił wywiadu redakcji CVG. Miało to miejsce podczas prezentacji gry Tomodachi Life, która trafiła na konsole 3DS. Autor legendarnej serii Metroid chciałby jednakże raz jeszcze powrócić na wyżyny kreatywności. Jego zdaniem marka Metroid ma jeszcze sporo do zaoferowania, a on sam chciałby pracować nad kolejną częścią gry. 

''Bardzo chciałbym usatysfakcjonować graczy, którzy pamiętają moją serię sprzed lat. Pracując z młodszymi mógłbym zaoferować publice coś zupełnie nowego, czego próżno szukać na dzisiejszym rynku. Chciałby wycisnąć z siebie jeszcze trochę wartości i wznieść się raz jeszcze na wyżyny. Uważam że powinniśmy zaoferować graczom nowe wyzwania.''

Ostatnią odsłoną tej serii jest Metroid: Other M, które trafiło na konsolę Wii jeszcze w roku 2010. Najbardziej pamiętne odsłony marki pochodzą z czasów Game Cube'a, kiedy to na rynek trafiły Metroid Prime, jak również Metroid Prime 2: Echoes. Bylibyście zainteresowani powrotem legendarnej serii?

Tagi: Metroid metroid prime metroid: other m