Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.04.2014 20:46
Kolejne tańce nadchodzą! Shantae w czwartej odsłonie
1574V

Kolejne tańce nadchodzą! Shantae w czwartej odsłonie

Jeszcze w tym roku zadebiutuje czwarta odsłona serii Shantae. Produkcję kolejny raz przygotowuje studio Way Forward Technologies, a premiera zaplanowana jest na październik. Gra została sfinansowana przez serwis Kickstarter. 

Tytuł zadebiutuje na siedmiu platformach jeszcze w tym roku. Tak przedstawiają się pierwsze szczegóły dotyczące Shantae: Half-Genie Hero
 
Przygoda rozpoczyna się, gdy Shantae budzi się ze snu i ma dziwne przeczucie. Podąża za głosem, który doprowadza ją do tajemniczej fontanny. Po dotknięciu znajdującej się w niej wody przenosi się do wymiaru dżinów. Szczęście nie trwa zbyt długo, ponieważ sytuacja ta uwalnia prastare zło, z którym bohaterka musi walczyć.
 
Shantae posiada nadnaturalne moce – potrafi używać swoich włosów jako bata, a dzięki tanecznym ruchom potrafi zmienić się w magiczne bestie. Fabuła została podzielona na specjalne rozdziały, a każdy z nich wprowadza do rozgrywki nowych rywali. Każdy etap kończy się starciem z bossem.
 
Tytuł jest tradycyjną platformówką 2D, w której twórcy postanowili oddać do dyspozycji zainteresowanych duży, niemal do końca otwarty świat. To od graczy zależy, który fragment świata zwiedzą na początku, jednak należy pamiętać, że na początku część lokacji jest niedostępna.
 
Podczas historii bohaterka gromadzi punkty doświadczania, dzięki którym może rozwijać swoje umiejętności. Nowe ruchy taneczne pozwalają na transformacje w nowe bestie. 
 
Produkcja może poszczycić się interesującą oprawą. Graficy z Way Forward Technologies postarali się, aby kreskówkowa stylizacja pasowała do świata i bohaterki – trójwymiarowe otoczenie świetnie prezentuje się na tle dwuwymiarowych postaci. 
 
Zainteresowanych zapraszamy na kilka fragmentów z rozgrywki: 
 

Tagi: galeria gameplay Shantae: Half-Genie Hero way forward technologies