Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.04.2014 08:39
Scenarzystka serii Uncharted rozpoczyna pracę nad nową grą Star Wars
664V

Scenarzystka serii Uncharted rozpoczyna pracę nad nową grą Star Wars

Niedawno szeregi Naughty Dog opuściła Amy Hennig, jedna z kluczowych postaci w zespole autorów serii Uncharted. W branży nic jednak nie ginie - zdolna scenarzystka podpisała właśnie umowę z innym studiem deweloperskim.

Visceral Games potwierdziło, że do ich zespołu przyłączyła się w ostatnich dniach Amy Hennig, która teraz będzie pracować nad nowym projektem Star Wars.

 W oficjalnym komunikacie prasowym Steve Papoutsis, wiceprezes Visceral Games, podkreślił że Hennig dysponuje wielkim talentem, który pomagał w tworzeniu gier nie tylko Naughty Dog ale również Crystal Dynamics. Papoutsis współpracował - jak sam napisał - z Hennig wiele lat temu.

"Przez ostatnie tygodnie rozmawiałem z Amy dużo o jej nowym projekcie. Możemy pójść w wielu różnych kierunkach, ale przede wszystkim wyczuwałem, że Amy jest podekscytowana wizją pracy nad Star Wars. Ona jest wielką fanką tego uniwersum. A my akurat tworzymy nową grę Star Wars. (...) Zatem witaj w naszych szeregach Amy! To wspaniały dzień dla Visceral Games oraz EA.

Tagi: amy hennig Electronic Arts star wars Visceral Games