Patryk Jankowski Patryk Jankowski 02.04.2014 16:00
Twórca pierwszego Xboksa jest negatywnie nastawiony do Oculus Rift
586V

Twórca pierwszego Xboksa jest negatywnie nastawiony do Oculus Rift

Ed Fries, były członek zarządu firmy Microsoft i współtwórca pierwszego Xboska, wypowiedział się na temat technologii Oculus Rift. W jego opinii jest to nadal ryzykowny rynek zbytu, a wirtualna rzeczywistość może nie zrobić rewolucji w branży.

Ed Fries jest sceptycznie nastawiony do wirtualnej rzeczywistości i jej wpływu na branżę gier wideo. W jego opinii technologia Oculus Rift ma szanse trafić tylko do wieloletnich graczy, którzy cenią sobie wszystkie nowości. Tak zwani ''niedzielni gracze'' mogą mieć problem z zaakceptowaniem gogli, stąd też jego obawy o sukces VR. Jego komentarz w tej sprawie widnieje poniżej:

''Wieloletni gracze kochają nowinki technologiczne i zmiany w branży. Grupa ta jest wstanie wiele poświęcić, aby taką nowość przetestować, tutaj też upatruję szansy dla Oculus Rift. Inaczej sprawa ma się ze standardowymi użytkownikami konsol. Biorąc pod uwagę jak małym zainteresowaniem cieszyły się telewizory 3D, uważam że konsument nie będzie chciał zakładać na głowę kolejnego urządzenia.''

Oculus Rift została w ostatnich dniach przejęta przez firmę Facebook. Na temat technologii VR, jak nigdy wcześniej, zrobiło się głośno w mediach i prasie. Pamiętajmy że w obwodzie zainteresowań graczy znajduje się jeszcze Sony i ich Project Morpheus. Jak odniesiecie się do słów Friesa, czy aby na pewno Oculus Rift może podzielić losy telewizorów 3D?

Tagi: facebook oculus rift oculus vr