Roger Żochowski Roger Żochowski 25.03.2014 16:14
PlayStation 4 - emulacja gier z Szaraka i PlayStation 2 w 1080p!
2161V

PlayStation 4 - emulacja gier z Szaraka i PlayStation 2 w 1080p!

Temat rozdzielczości nie schodzi z tapety. Tym razem jednak nie chodzi o wojnę pomiędzy konkurencyjnymi obozami, a rozwiązanie, które może ucieszyć wielu fanów starszych gier znanych z konsol Sony.

Niejaki Ahsan Rasheed, który nie raz już dostarczał sprawdzone informacje zanim ktokolwiek oficjalnie je przekazał światu, napisał na swoim Twitterze o emulacji gier z PlayStation i PlayStation 2 za pomocą PlayStation 4.
 
Z jego słów wynika, że Sony już od jakiegoś czasu pracuje nad wprowadzeniem takiego rozwiązania i udostępnieniem ogromnej biblioteki gier ze starszych konsol na PS4, jednak póki co nie wszystkie gry udało się uruchomić w zadowalającej jakości. Docelowo bowiem stare produkcje mają hulać w 1080p. Cóż czekamy na oficjalne stanowisko Sony w tej sprawie.
 
Ahsan wspomniał także o nowych opcjach związanych z odtwarzaniem filmów Blu-ray. Sony chce też usłyszeć, jak na Project Morpheus, gogle VR zapowiedziane w trakcie GDC, zapatrują się deweloperzy third-party, dlatego też roześle im techniczne dema. Japońska firma chce usłyszeć zarówno pozytywne jak i krytyczne głosy, aby razem z deweloperami usprawnić sprzęt. Poniżej możecie rzucić okiem na kilka twittów Ahsana.


Tagi: