Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.03.2014 12:43
Microsoft obniża cenę Xbox One w Stanach Zjednoczonych
1340V

Microsoft obniża cenę Xbox One w Stanach Zjednoczonych

Microsoft dojrzało do redukcji ceny Xbox One. Obniżkę kilka dni temu wprowadziły Walmart i Best Buy, a teraz konsola dostępna jest również za mniejsze pieniądze poprzez amerykański Microsoft Store.

Amerykańskie sieci sklepów Walmart i Best Buty obniżyły kilka dni temu ceny Xboksów One o 50 dolarów. Dziś takie same kroki podjęło Amazon. Mogło się wydawać, że to tylko indywidualna inicjatywa tych firm, bo Microsoft nie ogłaszało nic na temat zmniejszenia cen swojego hardware'u. Dziś jednak okazuje się, że gigant z Redmond sam dokonał redukcji cen. Pakiet Xbox One Titanfall Edition potaniał właśnie z 500 do 449,99 dolarów. W ramach tego "bundle'a" otrzymujemy Xbox One, Kinecta, cyfrową wersję Titanfall i jeden miesiąc subskrypcji Xbox Live Gold.

Jeśli porównać ceny w USA, to trzeba przyznać, że za 450 dolarów Xbox One staje się bardzo konkurencyjny dla PlayStation 4. W przypadku konsoli Sony, gdybyśmy kupowali ją z PlayStation Eye, trzeba wydać 460 dolarów. Pamiętać trzeba jednak, że sporo graczy uważa Kinecta tylko za zbędny dodatek. Mówi się więc o tym, że Microsoft ma wypuścić na rynek Xbox One bez detektora ruchu, który oczywiście kosztowałby mniej niż 450 dolarów. Microsoft nie chce jednak komentować tych pogłosek.

Tagi: bundle Microsoft titanfall xbox one