Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2014 19:32
Bohaterem kolejnego Mass Effecta będzie lesbijka?
1250V

Bohaterem kolejnego Mass Effecta będzie lesbijka?

Od dawna pojawiają się plotki o zmianie bohatera w nadchodzącym Mass Effect 4 (tytuł roboczy). A co powiecie na fakt, że tym razem świat mogłaby uratować lesbijka? Twórcy poruszą kolejny trudny temat? 

Podczas GDC 2014 projektant rozgrywki w Mass Effect – Manveer Heir – postanowił wypowiedzieć się o niesprawiedliwości społecznej, która ciągle tkwi w branży gier. Prawdopodobnie wypowiedź przedstawiciela BioWare została wywołana brakiem żeńskiej postaci w nowym projekcie Capcomu – Deep Down

Wszędzie tam gdzie będziemy obecnie jako branża, jestem przekonany, że będziemy jutro o wiele dalej i w o wiele lepszej sytuacji, będziemy czynnikiem zmian. Mam nadzieję, że jesteście na to gotowi, bo ja jestem jak diabli!

Następnie dodał, że zwłaszcza mniejszości i problemy członków LGBT (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) są przedstawiane w stereotypowym świetle.

Te negatywne stereotypy wpływają na tożsamość osób w tych grupach. Mają one wpływ na sposób myślenia i traktowania tych osób przez innych ludzi w rzeczywistym świecie, utrwalają niesprawiedliwości społeczne, które występują w tych różnych grupach.

Mówca otrzymał owacje na stojąco! 

W zasadzie serie Mass Effect oraz Dragon Age już od dawna potrafiły poruszyć trudne tematy i bardzo prawdopodobnie, że w nadchodzących produkcjach nie zabraknie przełamywania kolejnych „schematów”.

Dobrze, że twórcy nie boją się podejmować polemiki w tak dyskusyjnych sytuacjach – a Wy jak sądzicie, lesbijka mogłaby uratować świat? 

Tagi: BioWare gdc 2014 manveer heir mass effect 4