Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2014 16:40
Wielka aktualizacja PlayStation 4 - zrzucimy materiały na USB, a HDMI zostanie odblokowane
2687V

Wielka aktualizacja PlayStation 4 - zrzucimy materiały na USB, a HDMI zostanie odblokowane

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się zapowiedź nadchodzących zmian. System PlayStation 4 otrzyma nową aktualizację, która między innymi usunie zabezpieczenie HDCP z portu HDMI! 

W oficjalnym komunikacie przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie PlayStation 4 otrzyma kolejną ważną aktualizację, która w końcu usunie zabezpieczenie HDCP oraz umożliwi zapisywanie swoich materiałów (screeny i filmiki, które uzyskujemy przez opcję Share) na dyskach przenośnych (USB)! Dodatkowo edytor wideo, który jest wbudowany w system zostanie ulepszony o nowe funkcje.

Te innowacje mają sprawić, aby nowy sprzęt Japończyków był bardziej społeczny i pozwalał na łatwiejsze dzielenie się epickimi momentami z gier.

Natomiast kolejny update poprawi jakość streamowanych materiałów – transmisje będą działać w 720p (na Twitchu i Ustream) oraz pojawi się archiwizacja materiałów.

Jest to na pewno wyśmienita wiadomość dla wszystkich osób, które użerają się ze splitterami, aby ominąć to dość męczące zabezpieczenie. Dodatkowo funkcja Share będzie bardziej przyjazna – skończy się zrzucanie filmików na Faceeboka, zapisywanie ich, a następnie wrzucanie na YouTube’a! 

Tagi: aktualizacja playstation 4 Sony zapowiedz