Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.03.2014 08:12
Sony ujawniło swój headset VR na GDC2014 - firma rozsyła już pierwsze dev-kity!
2594V

Sony ujawniło swój headset VR na GDC2014 - firma rozsyła już pierwsze dev-kity!

Plotki się potwierdziły! Sony faktycznie pracuje nad własnym headsetem wirtualnej rzeczywistości, przeznaczonym dla PlayStation 4, który będzie konkurować z Oculus Rift. W istocie firma szykuje się już do jego premiery. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Sony opowiedziało o swoim headsetcie VR w trakcie Game Developers Conference. Urządzenie nazywa się Project Morpheus i jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p, z 90 stopniowym polem widzenia (dla porównania Oculus Rift chwali się 110 stopniowym polem). Sony obwieściło, że zaczyna już wysyłać do deweloperów prototypowe dev-kity Project Morpheus. Hardware jest kompatybilny z PS Move, PS Camera i DualShockiem 4 oraz zapewnia śledzenie ruchów głowy w pełnym zakresie (360 stopni).

Przedstawiciele japońskiej firmy zapowiedzieli, że chcą wydać Project Morpheus na rynek tak szybko, jak to możliwe. Na scenie w trakcie wystąpienia pojawił się sam Shuhei Yoshida, który stwierdził żartobliwie, że był myszą doświadczalną dla wczesnych wersji urządzenia, które testowano już w 2010 roku. Prezes Sony Worldwide Studios powiedział również, że jego firma współpracuje aktualnie z Epic Games, Crytek, Unity i Havok w celu jak najszybszego stworzenia zawartości VR. Anton Mikhailov powiedział również, że headset VR będzie mógł być wykorzystywany również w wirtualnej turystyce i interaktywnych mediach. Najlepiej nowy hardware ma się jednak sprawdzać - jak sam powiedział - w trakcie grania.

Sony zapowiedziało, że pierwszymi grami, które będą współpracować z Morpheusem będzie Thief i EVE: Valkyrie.

Tagi: headset vr project morpheus Sony vr