Roger Żochowski Roger Żochowski 18.03.2014 10:50
Gry na PC na PPE - wyniki ankiety i nowości na portalu
1466V

Gry na PC na PPE - wyniki ankiety i nowości na portalu

Nie tak dawno po wielu Waszych prośbach przeprowadziliśmy ankietę na PPE dotyczącą wejścia na nasz serwis pecetów. Po zebraniu wszystkich za i przeciw podjęliśmy ostateczne decyzje.

Przeciwnych jakiegokolwiek udziału PC na PPE było 44% ankietowanych. 56% chciało, by PC w jakiejś formie zawitał na portalu. W tym 25% zadeklarowało, że pragnie, aby platforma ta funkcjonowała na równych zasadach z konsolami (+dodanie najważniejszych gier w encyklopedii), 23% zagłosowało tylko na pojawienie się na serwisie najważniejszych wiadomości (+ encyklopedia), a 7% nie chciało widzieć u nas newsów, ale nie mają nic przeciwko dodaniu do encyklopedii gier z PC.
 
Z racji tego, że zaledwie 25% osób chce PC na równych zasadach z konsolami propozycja ta została z miejsca odrzucona. Ponad połowa ankietowanych opowiedziała się jednak za pojawieniem się tej platformy w jakiejś formie na PPE, więc na próbę planujemy:
- dodanie do encyklopedii najbardziej znanych gier z PC oraz Amigi i Commodore 64 (w wielu przypadkach serii, które potem kontynuowane były na konsolach)
- przeglądu najciekawszych gier indie na PC robionego kilka razy w miesiącu (wiele z tych gier trafi potem na konsole)
- dodanie ikonki PC do newsów w przypadku gdy dana gra konsolowa planowana jest także na komputery
- wrzucania na portal tylko najważniejszych wiadomości z rynku PC (będzie ich zapewne około 5-10 tygodniowo)
 
Od razu uprzedzam pytania - na portalu w dalszym ciągu konsole grają pierwsze skrzypce. Nie znajdziecie u nas informacji o nowych kartach graficznych, porównań procesorów, testów sprzętu, klawiatur, myszek itp. PPE skupia się tylko i wyłącznie na grach. Nikt nie wprowadza tu żadnej rewolucji i sami zobaczycie, że PC będzie tylko uzupełnieniem, w wielu przypadkach powiązanym z konsolami. Jest to swego rodzaju eksperyment. Oczywiście będziemy na bieżąco monitorować to, co dzieje się na serwisie i zbierać Wasze opinie, bowiem tworzymy go z myślą o Was. Sami ocenicie, czy podjęte przez nas kroki są właściwe czy należy z nich zrezygnować. Startujemy od kwietnia. Przy okazji chcieliśmy przypomnieć o naszych stałych działach i nadchodzących nowościach, które również przy dobrych wiatrach ruszą od kwietnia. 

Poniedziałek 

Z historii PSX Extreme - przypomnimy jak ocenialiśmy gry i co działo się w archiwalnych numerach PSX Extreme. Poprosimy też o komentarze starych zgredów, pojawią się smaczki związane z powstawaniem kolejnych numerów pisma
 

Wtorek 

Kącik Filmowy - dział zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza pojawiać się będzie standardowo we wtorki skupiając się na recenzjach kinowych i DVD/Blu-ray
 

Środa 

Top 10 - ranking z najcięższymi bossami, najbardziej kultowymi lokacjami w grach wideo itp.
 

czwartek Nintendo Express
- aktualizacja sklepiku Nintendo i najciekawsze wieści z obozu Big N. Kącik każdego fana japońskiej firmy.
 

Piątek

Co się działo w... - Przypomnimy co było modne gdy na rynek wchodziły kolejne konsole. W kinie, w telewizji, w muzyce, co ciekawego działo się na  świecie.
Przegląd indie - przegląd najciekawszych gier indie na PC i konsole
 

Sobota 

 

Hyde Park
- czyli zadajemy pytanie czytelnikom, na które odpowiadają też redaktorzy. Od kwietnia dział będzie pojawiał się regularnie. 
Historia Konsol (co 2 tygodnie) - Historie kolejnych systemów do gier wraz z TOP 10 produkcji. Artykuły linkowane będą do ikonek konsol dzięki czemu każdy będzie mógł w każdej chwili sprawdzić informacje o swoim ulubionym systemie.
Hollywood na wynos – druga część Kącika Filmowego. Najciekawsze wieści filmowe z Hoolywood
 

Niedziela Gość Niedzielny
- czyli niepoważny przegląd wydarzeń tygodnia i główna atrakcja ramówki PPE.TV tworzona przez Piotrka Modzelewskiego i Tomasza Doktorskiego. Nasza oferta zostanie poszerzona w najbliższych miesiącach o kolejne programy, o których póki co nie możemy jeszcze napisać.
Muzyka Gracza - najciekawsze utwory z gier wideo - dział tworzony przez ekipę GraczeSłuchacze
Comix Zone - najciekawsze wieści ze świata komiksu, recenzje, relacje  z imprez itd. 
Recenzja tygodnia - najciekawsza recenzja użytkownika wybierana przez naszą społeczność na blogu Montany. 
Przegląd Blogów - przegląd najciekawszych blogów pisanych przez naszych użytkowników prowadzony przez Irona i Montanę. 
 
Oprócz tego na serwisie pojawiły się/lub pojawią w najbliższym czasie takie działy.
 


Cała prawda o
: felietony/opinie o kulisach branży i życiu redakcji pisane przez Rogera
PPE Ring (co dwa tygodnie) - mini-zgrentgen - redaktorzy dyskutują na kontrowersyjne tematy, które w danej chwili są najczęściej poruszane na PPE. Różne punkty widzenia na tę samą kwestię
Karczma - stały dział użytkownika Senix, który skupia się na grach RPG i opisach legend naszej branży 
Turnieje - w planach jest organizowanie sieciowych turniejów na PS4. Na początek pójdzie FIFA 14 - jeśli temat się przyjmie w przyszłości będzie można liczyć na kolejne gry i nagrody dla najlepszych graczy. Całość poprowadzi Wojciech Gruszczyk mający duże doświadczenie w organizowaniu ogólnopolskich turniejów. 
Poradniki - wystartowaliśmy z działem poradników, który w najbliższych miesiącach zamierzamy solidnie rozbudować czym zajmie się głównie Adikon.
Kalendarz Gracza - najciekawsze premiery miesiąca - dział, który pojawia się na początku każdego miesiąca i jest swoistym przewodnikiem dla osób, które nie śledzą kiedy wychodzi interesująca ich produkcja

Mam nadzieję, że nadchodzące zmiany przyczynią się do rozwoju naszego portalu i będziecie z nich zadowoleni. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań mój mail (roger@psxextreme.pl), służy Wam pomocą. 

Tagi: ppe redakcja