Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2014 18:32
Koji Igarashi - ceniony twórca serii Castlevania - odchodzi z Konami
482V

Koji Igarashi - ceniony twórca serii Castlevania - odchodzi z Konami

Koji Igarashi postanowił zrezygnować z ciepłego stołka w Konami! Znany producent serii Castlevania spróbuje pracy na własny rachunek w niezależnym studiu. 

Igarashi dołączył do Konami w 1990 roku i z początku zajmował się grą przygodową Tokimeki Memoria. Jednak w Konami bardzo szybko zorientowano się o jego umiejętnościach i włodarze firmy postanowili oddelegować go do zespołu przygotowującego Castlevania: Symphony of the Night. To właśnie dzięki pracy nad tym projektem zasłynął i następnie dostał zielone światło dla przygotowywania kolejnych gier z tego uniwersum.

Igarashiego uważa się za jedną z najważniejszych person w historii serii – to on zrewolucjonizował produkcję.

Tak przedstawia się oficjalna wypowiedź znanego autora:

Zdecydowałem się pracować na własnych rachunek, aby mieć swobodę, która pozwoli mi stworzyć grę, którą od dawna chciałem zrobić. Myślę, że także fani mojej twórczości chcą takiej produkcji.

Opuszczenie Konami było poważną decyzją. Spędziłem tutaj całą moją karierę, mam tutaj wielu przyjaciół i otrzymałem mnóstwo możliwości, ale mam nadzieję, że fani i gracze nadal będą mnie wspierać. Życzcie mi powodzenia!

Trzeba pamiętać, że w ostatnim czasie autor nie zajmował się swoją najważniejszą serią – nie miał nic wspólnego z dziełami studia MercurySteam.

Warto wspomnieć, że jeszcze w tym tygodniu deweloper zaszczyci swoją obecnością konferencję GDC, na której wygłosi przemowę dotyczącą serii Castlevania. 

Tagi: castlevania koji igarashi konami