Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2014 18:50
Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zadebiutuje w 2014 roku! Premiera w lutym 2015
1176V

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zadebiutuje w 2014 roku! Premiera w lutym 2015

Mamy dla Was niezwykle smutną wiadomość – najnowsza przygoda Geralta z Rivii, która jest tworzona przez studio CD Projekt RED, zadebiutuje dopierow lutym 2015 roku!

Adam Kiciński, prezes spółki, poinformował agencję ISBnews, że zmiana daty premiery jest spowodowania chęcią dostarczenia na rynek produkcji, która wyznaczy nowe standardy. W następujących słowach tłumaczy przełożenie daty premiery: 
 
„Zdecydowaliśmy się na niewielkie przesunięcie premiery. Decyzja zarządu była jednogłośna. Grę mogliśmy wydać w tym roku, ale uznaliśmy że przy tak wysokiej stawce o jaką gramy dodatkowy czas pozwoli na dopracowanie każdego szczegółu. Przystępując trzecią część Wiedźmina od początku zakładaliśmy, że chcemy zrobić tytuł, który wyznaczy nowe standardy. Gramy o najwyższą stawkę i zakładamy że te dodatkowe kilka miesięcy biznesowo nam się odwdzięczy"
Jednak nie powinniśmy się obawiać o ostateczny projekt, ponieważ według prezesa CD Projektu ta gra zapowiada się wyśmienicie:
 
„W wielu obszarach Dziki Gon zapowiada się lepiej niż pierwotnie zakładaliśmy. Dodatkowe cztery miesiące testów i dopracowywania dają nam dodatkową gwarancję uzyskania jakości oczekiwanej przez nas i naszych odbiorców. Wierzymy w ogłoszoną datę premiery i jesteśmy zdeterminowani, żeby jej dotrzymać . Finansowo jesteśmy zabezpieczeni na takie ewentualności. Z punktu widzenia oczekiwanych przychodów z gry pewien wzrost kosztów związany z dodatkowym czasem produkcji nie ma istotnego znaczenia. W niektórych obszarach oczekujemy wręcz oszczędności np. dzięki dodatkowej optymalizacji kosztownego procesu lokalizacji"
Ważne, że jeszcze w przyszłym tygodniu firma przedstawi swoje plany na 2014 rok:
 
„Mamy nowy projekt, zupełnie innego typu niż Wiedźmin 3. Zadebiutuje jeszcze w tym roku. Ponadto w USA wydane zostanie 5 komiksów Wiedźmina, pierwszy z nich trafi do sklepów w już marcu. Szykujemy też pudełkową oraz tabletową wersję planszówki Wiedźmin Gra Przygodowa. Nadal sprzedają się pierwsza i druga część Wiedźmina. Szczególnie ze sprzedaży 'dwójki' jesteśmy zadowoleni"
Trzeba przyznać, że jest to bardzo smutna wiadomość - wielu graczy liczyło, że jeszcze w tym roku zagramy w trzecią opowieść o Wiedźminie. W tym momencie możemy mieć tylko nadzieję, że gra po tym małym opóźnieniu pokaże światu, że Polacy wyznaczają nowe standardy w świecie elektronicznej rozgrywki i przecierają szlaki dla twórców z całego globu.
 
Na zakończenie warto wspomnieć, że na oficjalnej stronie CD Projektu pojawił się list otwarty, pozwolę sobie przytoczyć dwa, moim zdaniem, najważniejsze fragmenty: 
 
"Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na luty 2015."
 
"Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie okaże się, że było warto. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas nadziejom, a Wiedźmin 3 Dziki Gon stanie się jedną z najlepszych gier RPG dostarczając Wam dużo wspaniałej rozrywki."

Tagi: