Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2014 09:02
DirectX 12 na Xbox One odblokuje lepszą grafikę? Konkrety już w marcu!
1686V

DirectX 12 na Xbox One odblokuje lepszą grafikę? Konkrety już w marcu!

Co chwila słyszymy pogłoski o tym, że Xbox One ma nas jeszcze zaskoczyć potężną oprawą wizualną. Konsola ma ponoć pokłady mocy, które nie zostały jeszcze należycie wykorzystane...

Kto czeka na "odblokowanie" większych możliwości Xbox One powinien wypatrywać niczym głodny sokół tegorocznej edycji Game Developers Conference, która odbędzie się w San Francisco w dniach 17-21 marca. Dlaczego? Microsoft szykuje się do premiery nowej wersji DirectX na PC, ale możemy się również spodziewać, że ten niezwykle ważny zespół bibliotek dla programistów pojawi się również w wersji na Xbox One. Właściwie jest to już pewne, biorąc pod uwagę starania Microsoftu, by integrować wszystkie swoje platformy (Windows, smartfony, konsole). Nie otrzymaliśmy jeszcze tylko oficjalnego potwierdzenia tych rewelacji.

Phil Spencer zapytany o możliwość pojawienia się DirectX 12 na Xbox One odpisał na swoim Twiterze: "Wypatrujcie wieści na GDC". Zatem wszystko jasne. Czekamy na 20 marca, bo w tym dniu gigant z Redmond urządza swoją konferencję prasową. To powinien być wyjątkowo ciekawy czas dla osób kibicujących Xbox One.

Tagi: Microsoft Studios phil spencer Xbox One