Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.02.2014 12:26
Sony w tarapatach - firmia zamknie rok ze stratą ponad 1 mld dolarów
2108V

Sony w tarapatach - firmia zamknie rok ze stratą ponad 1 mld dolarów

Sytuacja finansowa Sony jest naprawdę niewesoła. Firma spodziewała się, że 2013 rok fiskalny zamknie w końcu z małym zyskiem. Niestety okazuje się, że powtarza się sytuacja z poprzednich lat. Firma finiszuje z bardzo poważną stratą.

Tak drastyczne kroki, jak zlikwidowanie działu PC, o którym donosiliśmy wczoraj, są odpowiedzią na aktualne prognozy Sony, które przewiduje, że zamknie bieżący rok fiskalny ze stratą ponad 1 miliarda dolarów. Pracę straci aż 5000 osób na całym świecie. Niestety wygląda na to, że działania restrukturyzacyjne Kaza Hirai nie do końca się sprawdzają. Aktualnie mówi się nawet o tym, że firma może sprzedać również dział zajmujący się produkcją telewizorów. Kaz Hirai zaprzecza jednak tym pogłoskom w wywiadach.

Najlepiej w raporcie finansowym Sony wypada dział PlayStation, który cieszy się wzrostem sprzedaży o 64,6% w porównaniu z 2012 rokiem fiskalnym. Wyniki napędziła dobra sprzedaż PlayStation 4 (wg Sony sprzedano już 4,2 mln sztuk nowej konsoli). Dobrze wypada też mobilna gałąź firmy. Obroty w dziale smartfonów wzrosły o 44,8% w porównaniu z 2012 rokiem.

Wszystkie dokładne dane znajdziecie w najświeższym raporcie finansowym Sony, dostępnym na oficjalnej stronie firmy.

Tagi: bankructwo finanse sony