Twórcy Castlevanii inspirowali się Star Trekiem

Gry
475V
Twórcy Castlevanii inspirowali się Star Trekiem
Bartosz Dawidowski | 03.09.2010, 01:49

Znamy datę premiery nowej Castlevanii, wiemy też co będzie wchodzić w skład limitowanej edycji Lords of Shadow. Niestety zestaw specjalny zapowiada się dosyć biednie. Czy tak samo będzie z rozgrywką w grze MercurySteam?

Znamy datę premiery nowej Castlevanii, wiemy też co będzie wchodzić w skład limitowanej edycji Lords of Shadow. Niestety zestaw specjalny zapowiada się dosyć biednie. Czy tak samo będzie z rozgrywką w grze MercurySteam?xxxxx


Deweloperzy obiecują, że podołają oczekiwaniom fanów serii.  I teraz moment, który może wywołać zdziwienie wśród graczy - twórcy Lords of Shadow powołują się w swoich zapewnieniach na film Star Trek. W ostatnim wywiadzie, jaki udzielił Dave Cox dowiadujemy się, że ekipa z MercurySteam była zapatrzona w dzieło J.J. Abramsa przez cały okres dewelopingu:

"(...) Chcieliśmy zrobić to, co J.J. Abrams wykonał w filmie Star Trek [chodzi o dzieło z 2009 roku - dop. Zax]; przedstawić graczom na nowo bohaterów i całe uniwersum. Wzięliśmy wzór z klasycznej gry 8-bitowej i obraliśmy go do szkieletu - najważniejszych elementów, które składają się na charakter Castlevanii, na to, o co w Castlevanii naprawdę chodzi. Samotny wojownik walczący z potworami przy użyciu bicza - to rdzeń rozgrywki, który chcieliśmy oddać".

Dave Cox podkreśla, że - podobnie jak reżyser J.J. Abrams w filmie Star Trek - MercurySteam podchodzi z wielkim szacunkiem i uwagą do dziedzictwa serii Castlevanii. Lords of Shadow ma idealnie oddawać ducha poprzedników. Czy tak się rzeczywiście stanie przekonamy się już w październiku 2010 r. Tymczasem zachęcam Was do przeczytania wrażeń Komoda, który miał okazję położyć swoje macki na nowej Castlevanii podczas targów gamescom. Tekst znajdziecie w bieżącym numerze PSX Extreme.

Źródło: własne

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper