Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 21.12.2013 12:10
MX vs. ATV powraca do świata żywych
381V

MX vs. ATV powraca do świata żywych

Bankructwo THQ pociągnęło za sobą na dno nie tylko wydawcę, ale także niektóre jego marki, pośród których znalazły się m.in. seria Red Faction oraz MX vs. ATV. Studio Nordic Games ogłosiło, iż nowa gra motocrossowej serii powstaje, przywracając ją do świata żywych.

Nordic Games zakupiło w tym roku prawa do marki MX vs. ATV od upadającego THQ i nareszcie robi z nich użytek. Twórcy zapowiedzieli już premierę MX vs. ATV Supercross na pierwszą połowę zbliżającego się roku.

Gra ma odbyć swoją premierę za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji na PS3, X360, komputery osobiste i iSprzęty. 

Do prac nad grą dołączyły się osoby odpowiedzialne za poprzednie odsłony serii. Celem studia jest zrobienie jak najlepszej produkcji przy zachowaniu rdzenia rozgrywki. Obiecana została także pewna forma trybu multiplayer.

Jak wskazuje tytuł, MX vs. ATV Supercross skupi się właśnie supercrossie, czyli dyscyplinie polegającej na pokonywaniu sztucznie utworzonych tras oraz obiektów na nich umieszczonych.

Warto wspomnieć, że wydawca posiada także prawa m.in. do marek Red Faction i Darksiders, jednak żadne plany wobec nich nie zostały jeszcze ujawnione.

Tagi: