Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2013 17:34
Zavvi rozdaje PlayStation Vity na święta? To tylko pomyłka
764V

Zavvi rozdaje PlayStation Vity na święta? To tylko pomyłka

Jeśli w ostatnim czasie zamówiliście z brytyjskiego sklepu Tearaway i dostaliście w pakiecie małą konsolę Sony, to niestety, ale nie była to magiczna przesyłka wprost z Laponii, a po prostu gafa kogoś w magazynie firmy Zavvi.  

Sprawa wydaje się dość prosta – zainteresowani kupili za około 100 złotych (20 funtów) tytuł, a do ich domów przyszła znacznie większa paczka. Konsola w zestawie z produkcją Media Molecule kosztuje około 850 złotych (170 funtów)  i w tej sytuacji przedstawiciele firmy rozpoczęli interwencje.

Każdy klient otrzymał specjalną wiadomość, w której wyjaśniono, że całe zamieszanie to wyłącznie pomyłka i Zavvi prosi o zwrot przesyłki. Najlepiej przekazać paczkę kurierowi w oryginalnym opakowaniu wraz z całym zestawem.

Sytuacja zaczęła się robić nieciekawa, gdy niektórzy gracze zwlekali z odpowiedzią i odesłaniem sprzętu – w skrzynkach zaczęły pojawiać się upomnienia oraz informacje, że firma podejmie odpowiednie kroki prawne, jeśli zestaw nie zostanie zwrócony.

Co w tej sytuacji najlepiej zrobić? Rozum mówi oddać – bo to przecież nie nasza własność i nieładnie tak przywłaszczać sobie tak piękne prezenty. Jednak jak podają Internauci, osoby, które otrzymały upominek niekoniecznie muszą go zwracać. Podobno historia pamięta analogiczne przypadki i wtedy "szczęściarze" nie musieli zwracać niezamówionych wcześniej gadżetów.

Jak postąpilibyście w tej sytuacji? 

Tagi: playstation vita tearaway zavvi