Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.12.2013 13:10
Kombinacja "aktywująca" wsteczną kompatybilność Xbox One psuje konsole
2611V

Kombinacja "aktywująca" wsteczną kompatybilność Xbox One psuje konsole

Internetowi żartownisie nie próżnują. Od kilku dni w Sieci furorę robi "przepis" na aktywację wstecznej kompatybilności Xbox One. Wg opublikowanych instrukcji, rzekomo odkrytych przez fanów, samodzielnie możemy odblokować nowe funkcje konsoli Microsoftu.

Cała ta sprawa to oczywiście wierutna bzdura. Larry Hryb (Major Nelson) potwierdził poprzez swoje konto Twitter, że w Xbox One nie da się włączyć wstecznej kompatybilności. O pograniu w tytuły z X360 możemy zatem pomarzyć (chyba, że firmy zdecydują się wydać reedycje swoich starszych gier). Problem w tym, że znalazło się kilka łatwowiernych osób, które wybrały kombinację przycisków z "instrukcji", która prawdopodobnie została przygotowana przez członków społeczności 4Chan. Obrazek, który wywołał całe zamieszanie znajdziecie poniżej.


Co dzieje się z Xbox One po wprowadzeniu tej kombinacji? Konsola zaczyna proces nieustannego resetowania (sprzęt włącza się, po czym następuje restart sytemu i tak w kółko). W takiej sytuacji problem może rozwiązać tylko wizyta w serwisie Microsoftu.

Tagi: 4chan microsoft xbox one