Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.12.2013 08:46
Strona "promująca" Fallout 4 jest fałszywką, kosztującą fana 900 dolarów
640V

Strona "promująca" Fallout 4 jest fałszywką, kosztującą fana 900 dolarów

Przed weekendem Pete Hines, szef działu marketingu w Bethesdzie, przypominał, że nie ma najmniejszych szans na pojawienie się pierwszych informacji o Fallout 4 w trakcie imprezy VGX. Jak powiedział, tak się stało. Niektórzy mieli jednak jeszcze nadzieje, że prawdziwa okaże się strona Survivor 2299...

Pete Hines podkreślał już w czerwcu 2013 roku, że nie ma szans na ujawnienie informacji o Fallout 4 w najbliższych miesiącach. Znalazła się jednak grupa osób wierząca, że zapowiedź nowej postapokaliptycznej przygody nadejdzie dosłownie lada dzień. Te nadzieje okazują się płonne. Wiadomo już, że strona Survivor 2299 jest kolejną fałszywką. Do stworzenia witryny przyznał się osobnik o pseudonimie DCHoaxer, który ujawnił motywację swoich działań w serwisie "Reddit": "Chciałem zmusić Bethesde, by ujawniła w końcu coś na imprezie VGX i chciałem zintegrować społeczność fanów Fallouta. Niestety, ten plan się nie powiódł".

DCHoaxer twierdzi, że za utrzymanie strony Survivor 2299 zapłacił ok. 900 dolarów i że stworzył własny trailer Fallout 4, który opublikuje w najbliższy czasie.

Tagi: