Roger Żochowski Roger Żochowski 30.11.2013 23:11
Pog(R)adajmy listopad 2013 - relacja
7402V

Pog(R)adajmy listopad 2013 - relacja

Ile było już spotkań z cyklu Pog(R)adajmy? Dokładnie sześć, a co za tym idzie, mogę dumnie rzec, iż w warszawskim klubie Level Up spotykamy się z Graczami na luźne rozmowy przy piwie już od pół roku. Rewelacja! Mało tego, praktycznie co chwilę mamy do czynienia z czymś nowym, unikatowym. Na listopadowym Pog(R)adajmy były to z pewnością: kolejna prelekcja, info o dwóch nowych sponsorach w dniu wydarzenia oraz... Hmm, o tym opowiem Wam na końcu relacji. Miłego czytania...

Rozpoczęliśmy równo o 20:00. Chyba... A przynajmniej dyskusja już o tej porze sama zaczęła nabierać rozpędu. Zresztą, Pog(R)adajmy nie jest to nie wiadomo jaka impreza, na której szampana należy otworzyć o równej porze. Uczestnicy spotkania już przed 20:00 oddali się rozmowom na temat gier, ja jednak dosłownie chwilę później, po staroświecku zapukałem w dzbanek piwa, by rozpocząć już oficjalnie. Zaczęliśmy od drobnej innowacji. Jako, iż na blogu Graczem od dziecka zajmuję się publikacją informacji m.in. o ogłoszeniach o pracę w branży gier, trwających konkursach czy zbliżających się turniejach, postanowiłem przytoczyć te najświeższe zebrane z jednego tygodnia oraz terminy zbliżających się wydarzeń lub dobiegających końca konkursów. 
Po ogłoszeniach pa(g)rafialnych (wymyśliłem przed chwilą - i już mamy zaklepaną nazwę nowego punktu programu!) przyszedł czas na prelekcję, którą wygłosiła Anna Gródek reprezentująca firmę LEVEL 152 z Krakowa. Tak, to ta sama osoba, która na jednym z ostatnich spotkań zaprezentowała nam plany powstania Muzeum Gier Wideo w Polsce. Ania opowiedziała nam o projekcie "gOffline". Dla tych, którzy nie byli z nami, specjalna nowa rubryka znajdująca się pod relacją, z której dowiecie się więcej na temat prezentowanych tematów podczas prelekcji. Po swoim wystąpieniu Ania przeprowadziła konkurs, w którym do wygrania był wybrany przez zwycięzcę drink oraz dwa piwa. Każdy kto zechciał zostać Beta Testerem w krakowskim projekcie, automatycznie brał udział w losowaniu wymienionych nagród.
 
Następnie nadszedł czas na luźne rozmowy przy mikrofonie. Tradycyjnie poruszyliśmy mnóstwo naprawdę angażujących tematów. Zastanowiliśmy się np. czy warto zakupić PS4 zaraz w dniu premiery? Przeanalizowaliśmy zawartość PlayStation Plus itd.. W dyskusji wzięli udział branżowcy, dziennikarze i oczywiście Gracze. Taka forma moim zdaniem jest idealna. Naprawdę każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na dany temat, posłuchać opinii innych osób z branży, a jeżeli ktoś nie ma ochoty zagłębiania się w dyskusję, może skoczyć w coś pograć lub napić się czegoś przy barze. 
O godz. 22:00 rozpoczęliśmy przygotowania do inteGRANIA. Na stole rozłożyliśmy nagrody, zebraliśmy liczbę chętnych i zaczęliśmy tworzyć karteczki z numerami. W tym punkcie programu doszło do małej pomyłki, ponieważ niechcący przygotowałem dwa razy więcej losów niż to było potrzebne. Nastąpiła jednak szybka rozkmina i postanowiłem... aby każdy z uczestników losował po dwa numery do pary. Nikt się nie zorientował, wszyscy dobrze się bawili ;) Ha! Pytanie do tych co byli: Zaskoczeni tą drobną improwizacją? ;) Oj tam, najważniejsze, że humory dopisały... :D Cheers!
 
Ano właśnie. Wspominałem coś o nowych sponsorach. Jeden z nich będzie stary, ale dorzucił coś nowego, a jeden faktycznie będzie zupełnie nowy. Gotowi na prezentację? Zacznijmy od starego. Już na spotkaniu zahacza o mnie Dawid Maron z Pad.tv trzymając w ręce sporej wielkości kartki. "To na inteGRANIE, tradycyjnie" - mówi. Zerkam a tam... m.in. Limbo, Brutal Legend i Rocketbirds: Hardboiled Chicken! Wow! Uczestnicy od razu również zareagowali z entuzjazmem. Natomiast przed spotkaniem dowiedziałem się o nowym sponsorze, który zechce wspierać nasze spotkania. Jest nim dobrze kojarzona przez Graczy firma Ultima.pl, która na poczet listopadowego spotkania zaoferowała m.in. kolekcjonerskie karty z gry Dishonored oraz plakaty :) Pełną rozpiskę nagród, które można było zdobyć znajdziecie poniżej:
 
Sponsorzy Pog(R)adajmy listopad 2013:
[Konkurs: Zostań Beta Testerem projektu "gOffline"!]
- 1x drink wybrany przez zwycięzcę [LEVEL 152]
- 2x piwo [LEVEL 152]
[InteGRANIE]
- 1x koszulka Call of Duty: Modern Warfare 2 (XL) [Licomp Empik Multimedia]
- 2x książka Rome: Total War [GameFaction]
- 2x duża naklejka Call of Duty: Ghosts [gamingstore.pl]
- 1x gra Red Faction: Armageddon (PC) [CD Projekt RED]
- 1x gra Medieval II: Total War Złota Edycja (PC) [CD Projekt RED]
- 1x gra Brutal Legend (PC - Steam) [Pad.tv]
- 1x gra Limbo (PC - Steam) [Pad.tv]
- 1x gra Trine 2: Complete Story (PC - Steam) [Pad.tv]
- 1x gra McPixel (PC - Steam) [czytelniczka Paulinshen]
- 2x gra Bastion (PC) [czytelnik Tholkael i Pad.tv]
- 3x karty z gry Dishonored [Ultima.pl]
- 1x plakat Splinter Cell: Blacklist [Ultima.pl]
- 1x plakat Call of Duty: Ghost [Ultima.pl]
- 1x plakat Star Wars: The Force Unleashed 2 [Ultima.pl]
- 2x gra Mroczne Wieki (PC) [Graczem od dziecka]
- 3x gra Trainz Railroad Simulator 2006 (PC) [Graczem od dziecka]
- 2x dodatek do gry Król Artur: Sasi oraz Druidzi (PC) [Graczem od dziecka]
- 1x długopis Philips [GameFaction]
- 1x drink "Specjał Wieczoru" [Level Up]
- 1x piwo [Graczem od dziecka]
 
Równo o 23:00 oficjalnie zakończyliśmy spotkanie. Nastąpiła sekcja "Po godzinach", nieobowiązkowa, zupełnie po programie, ale dostępna dla wszystkich, którzy mieli trochę więcej czasu. Podczas jej trwania jedni porozkładali tarota z wygranych kart (tak, to były karty do gier tradycyjnych, ale i do wróżenia :) ), inni rozmawiali o nowych pomysłach i projektach (ha ;) ), a pozostali opowiadali jak reprezentowali Polskę w e-sportowych Mistrzostwach (tak, byli z nami reprezentanci Polski w konkretne tytuły :) ). Jeden z naszych stałych bywalców - Gorky, opowiedział pokrótce o wizycie w Japonii, która (uwaga!) w pełnej krasie zostanie przedstawiona na następnym spotkaniu.

 
Na koniec miałem wspomnieć o czymś jeszcze. Otóż... Powstają plany zorganizowania Pog(R)adajmy w innych miastach :) Zgłosili się chętni, którzy zechcą poprowadzić spotkania w swoim regionie. Otrzymałem propozycję ze Śląska, a także... Być może niebawem uda mi się zaskoczyć Graczy z Krakowa. To na razie tyle. Śledźcie jednak temat Pog(R)adajmy cały czas, ponieważ niebawem będę miał dla Was coś... nowego... :) O tym dowiecie się wkrótce...
 
Za pomoc w realizacji fotorelacji podziękowanie dla Anny "An" Gródek!
 
Do następnego Pog(R)adania!
 
Nasze spotkania odwiedzali pracownicy firm: CD Projekt RED, Techland, People Can Fly, CI Games, Sony Computer Entertainment Polska, QLOC, Testronic Labs, Flying Wild Hog, World-LooM, CreativeForge Games, Chicken in the Corn, Magazyn Gamer, The Armory, Madgames, Stargame, PaDtv, GameFaction, HC Gamer, PS4life, Muzeum Gier Wideo w Polsce, Gramy!, Polskie gry komputerowe, Grające kobiety, Sexy Cosplay, Mortal Kombat Poland, Nephilim Cosplay, Gamedec - badanie i projektowanie gier, Vipmultimedia.pl, Brona Cultura, All In, klan OFPS, BEST Gamers Tournament, Brunecia, GMIX.pl, BACKDASH, Level Up, Graczem od dziecka oraz freelancerzy.
 
Pog(R)adajmy dotychczas sponsorowali: Licomp Empik Multimedia, PaD.tv, GameFaction, Ultima.pl, Brona Cultura, CD Projekt RED,  Techland,  Magazyn Gamer, klan OFPS,   Chicken in the Corn, Zjazd Twórców Gier, czytelnicy (Paulinshen i Tholkael), Muzeum Gier Wideo w Polsce, gamingstore.pl, Level Up, Graczem od dziecka.
 
Utworzona grupa na dla wszystkich uczestników Pog(R)adajmy: Pog(R)adajmy - Spotkanie Wszystkich Graczy
 
Utworzona grupa na Steam dla wszystkich uczestników Pog(R)adajmy: Pog(R)adajmy - Spotkania Wszystkich Graczy
 
PSX. Pog(R)adajmy odbywa się cyklicznie w każdą drugą środę miesiąca w Warszawie. Nie ukrywam, że ten termin jest dyktowany dwoma czynnikami. Regularnie co miesiąc nie jesteśmy w stanie wynająć lokalu za darmo w soboty, po drugie spotkania te są ukierunkowane na Graczy i pracowników z branży gier mieszkających w Warszawie i okolicach (siłą rzeczy). Ale jeżeli chciałbyś zorganizować Pog(R)adajmy w swoim mieście (Kraków, Poznań, Bydgoszcz, Wągrowiec, Dębki... Leeds, Londyn itd.) daj mi znać na e-mail: a pomogę w realizacji Twojego pomysłu. Pamiętajcie, jeżeli czegoś bardzo chcemy i nie ma specjalnych sztucznych ku temu przeszkód, to wszystko jesteśmy w stanie zrobić. Ja na pewno, choć jedynie na odległość, mogę służyć pomocą.
 
Projekty z prelekcji:
"gOffline"
 
 
Strona oficjalna: http://goffline.com/
 
Następne spotkanie już... niebawem...
 
Organizatorem Pog(R)adajmy jest blog Graczem od dziecka

Tagi: pogradajmy polska relacja