Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.11.2013 09:37
PS Store: ceny next-genowych gier EA spadły o 8 funtów; w Polsce obniżka o 5 zł
1810V

PS Store: ceny next-genowych gier EA spadły o 8 funtów; w Polsce obniżka o 5 zł

Wczoraj donosiliśmy o obniżce cen gier Electronic Arts, przeznaczonych na PlayStation 4 w cyfrowej dystrybucji. Okazało się, że cena została zredukowana o 5 funtów. EA oraz Ubisoft w ciągu ostatnich godzin jeszcze trochę obniżyły kwotę, którą trzeba wyłożyć np. za Battlefield 4.

Najdroższe tytuły przeznaczone na PlayStation 4 od Electronic Arts kosztują w tej chwili 55 funtów, co oznacza, że obcięto cenę o 8 funtów.

Jak sytuacja wygląda na polskim PS Store? Niestety niewesoło. Battlefield 4 i FIFA 14 kosztują aktualnie 299 złotych, czyli o 5 złotych mniej od początkowej kwoty. Sytuacja powinna jednak jeszcze ulec poprawie. Wczoraj polski oddział Sony informował nas, że ceny gier na PS Store nie są jeszcze finalne. Wszystko powinno zatem wyjaśnić się jutro – po premierze PS4 w naszym kraju.

Dzięki obcięciu cen na rynku brytyjskim EA doprowadziło do zrównania cen tytułów z PS4 z tymi oferowanymi poprzez cyfrową dystrybucję Microsoftu. Z tą samą sytuacją mamy do czynienia w przypadku Ubisoftu, które obniżyło o 3 funty cenę Assassin's Creed 4: Black Flag.

Ubisoft wyjaśniło w rozmowie z VideoGamer, że różnice cen między PSN a Xbox Live będą się zdarzać w związku z tym, że Sony i Microsoft korzystają z innych "matryc cenowych", co oznacza, że od kwot proponowanych przez wydawców naliczana jest inna prowizja.

Tagi: battlefield 4 playstation network ps store