Nowy japoński dungeon crawler zmierza na PS Vita

News
2965V
Nowy japoński dungeon crawler zmierza na PS Vita
Tomasz Ambroziak | 17.10.2013, 12:06

Niewielkie studio Experience, które specjalizuje się w tytułach typu dungeon crawler, a ich ostatnio wydany Demon Gaze odniósł (jak na swój budżet) pewien sukces na handheldzie Sony, przymierza się do wydania kolejnej gry reprezentującej ten gatunek. Mowa o Tokyo New World Record: Operation Abyss.

Akcja ma miejsce w alternatywnym Tokyo. W wyniku pewnego incydentu japońską stolicę zaczynają nawiedzać różne straszydła, którym daje odpór oddział specjalny Ex. 

W skład Ex wchodzi sześciu członków. Przed rozpoczęciem gry gracz wybiera ustawienia, które wpływają na rozmaite aspekty postaci, np. profesję. Gameplay polega na eksploracji trójwymiarowych lochów, przypominając w niemałym stopniu konkurencyjne Etrian Odyssey z przenośnych konsol Nintendo.

Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące rozgrywki, to nie ma ich na razie zbyt wiele. Twórcy w pierwszych zapowiedziach przedstawili system Rise & Drop. Jego istotnym elementem jest wskaźnik, który nabijamy po wygrywanych walkach. Jeśli osiągnie pewien poziom, spotykamy silniejszych przeciwników zostawiających lepszy loot. Pojawiają się również funkcje sieciowe. Podczas przemierzania lochów będziemy mogli zostawiać wiadomości innym osobom.

Premiera w Japonii odbędzie się 23 stycznia 2014 roku. Galerię z artworkami i screenami znajdziecie poniżej.

 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych