Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2013 17:13
Jeszcze kilka lat pogramy na Xboksie 360
1068V

Jeszcze kilka lat pogramy na Xboksie 360

Dzisiejszym tematem dnia jest ogłoszenie daty premiery Xboksa One, ale Microsoft nie zapomina o poprzedniej generacji. Podczas konferencji Citi Global Technology jeden z przedstawiciele amerykańskiej firmy poinformował o planach związanych z Xboksem 360.

Yusuf Mehdi, który w Microsofcie jest odpowiedzialny za marketing, powiedział wprost, że jego firma nadal zamierza inwestować w poprzednią generację, ponieważ oba urządzenia mogą działać w porozumieniu. Firma z Redmond chce wspierać Xboksa 360 przez kolejne trzy lata, a w planach jest wydanie 100 nowych tytułów na ten system.

Yusuf wspomniał, że wciąż rośnie liczba subskrybentów Xbox Live, a aktualnie z tej usługi korzysta 48 milionów użytkowników.

Sytuacja wydaje się dość prosta i mogliśmy się spodziewać podobnej decyzji. Na rynku znajduje się tak wiele Xboksów 360, że Microsoft wydając gry na tę platformę może liczyć na stały zarobek. W przeciągu trzech lat rynek powinien zapełnić się nową generacją, a w tej sytuacji nie będzie potrzeby wspierania starej konsoli.

 

Tagi: