Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 31.07.2013 18:08
Sieciowy Monster Hunter zapowiedziany dla PS3 i Wii U
723V

Sieciowy Monster Hunter zapowiedziany dla PS3 i Wii U

Dotychczas dostępny tylko na Xboksie 360 (i PC) Monster Hunter Frontier ukaże się także na konkurencyjnych sprzętach, czyli PlayStation 3 i Wii U. Grę zapowiedziało najnowsze wydanie tygodnika Famitsu.

Monster Hunter Frontier Online to bardziej rozbudowana wersja drugiej części, w której dodatkowo zaimplementowano funkcje sieciowe pozwalające na zabawę wielu osobom jednocześnie. Tytuł dotychczas dostępny był tylko dla japońskich użytkowników X360 i PC, ale ten stan rzeczy ulegnie zmianie jeszcze przed końcem tego roku.

Czego mogą oczekiwać fani serii posiadający PS3 i Wii U? Reżyser Tatsumi Kimoto wyjaśnia, że największą atrakcją jest stale zmieniający się wirtualny świat o co Capcom dba wypuszczając regularnie nowe dodatki. Jeden z nich, zwany 3G, pojawić ma się jesienią, ale posiadacze sprzętów Nintendo i Sony nie będą musieli pobierać go oddzielnie. Stąd wynika zresztą zmiana tytułu na Monster Hunter Frontier G.

Twórcy myślą także o zaimplementowaniu funkcji robiących użytek z możliwości obu konsol. W przypadku PS3 mają to być trofea, a na Wii U wsparcie GamePada lub jakiś rodzaj komunikacji z 3DS-em. Producent Kazunori Sugiura podkreślił jednak, że niczego w tej kwestii obiecać nie może.

Capcom udostępni Frontier G w wersji cyfrowej i pudełkowej (PS3 - 20 XI, Wii U - 11 XII). W tym pierwszym przypadku zainteresowani będą musieli pobrać za darmo klienta, a następnie uiścić opłatę w wysokości 1400 yenów umożliwiającą grę przez miesiąc czasu.

Tagi: Capcom monster hunter playstation 3 wii u