Tytus Stobiński Tytus Stobiński 30.07.2013 15:12
Dziś na rynku nowe DLC do Bioshock: Infinite. Następne, zabierze nas...
904V

Dziś na rynku nowe DLC do Bioshock: Infinite. Następne, zabierze nas...

Irrational Games, w oficjalnej notce do serwisu VG247 potwierdziło, że w zmierzającym do nas, najnowszym DLC do Bioshock: Infinite, powrócimy do utopijnego Rapture. Czy padniemy na kolana z wrażenia, tak jak za czasów pierwszej wizyty?

Wpierw parę zdań o Clash in the Clouds. Lądujący dziś na cyfrowych półkach Xbox Live oraz PlayStation Network add-on, pozwoli nam zmierzyć się z kolejnymi falami strażników Columbii. Każdą falę musimy pokonać w specyficzny sposób, a do dyspozycji dostaje przeróżne narzędzia zagłady. 

Cena to 400MP oraz 3.69£, około 17PLN. Dodatek jest również dostępny w ramach season passa.

A teraz, przejdźmy do wisienki na torcie...

...Dodatek Burial at Sea, to opowiedziana w 2 osobnych częściach historia dorastającej Elizabeth i Bookera, z czasów gdy byli dla siebie zupełnie obcymi ludźmi. W wywiadzie dla Eurogamera, Ken Levine opisuje DLC jako klasyczny kryminał, który rozpoczyna się, gdy kobieta przychodzi do naszego biura detektywistycznego:"Z początku, jesteś Booker, jesteś prywatnym detektywem w Rapture. Gdy Elizabeth przychodzi do Ciebie, wy dwoje kompletnie się nie znacie. Lubimy dawać ludziom historię, której koniec nie jest oczywisty. Chcemy, by gracze zastanawiali się, jak całość fabuły zostanie spójnie zakończona, by nie do końca rozumieli wydarzenia, które zachodzą wokoło. 

Historia Burial at Sea, osadzona jest w noc sylwestrową 1958 roku, dokładnie tą samą noc, kiedy wybucha krwawa rewolucja oryginalnego Rapture. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani po wykonaniu wszelkich prac związanych z żyjącą populacją Columbii, ponieważ Rapture było już wielką mogiłą, wiecie?

Początkowo, mieliśmy pokazać idylliczne Rapture, w czasach gdy było to miejsce przepełnione, pełne życia. Chcieliśmy to jednak zrobić to w kontekście interesującej historii. Sami powiedźcie, jaki sens miałaby podróż wgłąb oceanu, by tylko pogadać o Midi-Chlorianach? Trzeba było to zrobić w pewien zintegrowany sposób, ale taki, by pokazać Wam wciągającą opowieść głównych postaci
."

Całość zapowiada się niczym klasyka Noir, jeżeli więc Irrational Games przeniesie klimat książek Chandlera do wykreowanego przez siebie świata, to czegoż chcieć więcej?

Aha, Levine napomknął coś o Big Daddies. Coś, o powrocie, jakoś tak. 
Poniżej trailer pierwszej części dodatku:Premiera? Jesień - Zima 2013.

Tagi: bioshock infinite irrational games rapture