Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.07.2013 09:45
Nadciąga pogromca FFXIV? - ZeniMax opowiada o konsolowym The Elder Scrolls Online
886V

Nadciąga pogromca FFXIV? - ZeniMax opowiada o konsolowym The Elder Scrolls Online

Nadciągające na PS3 i PS4 Final Fantasy XIV: A Realm Reborn weźmie się niedługo za bary z bardzo niebezpiecznym konkurentem. The Elder Scrolls Online wyląduje na rynku na wiosnę 2014 roku. Posłuchajcie co deweloperzy gry mają do powiedzenia na temat konsolowej konwersji.

Deweloperzy z Zenimax Online wypowiadają się w nowym materiale wideo o tworzeniu The Elder Scrolls Online na PS4 i XONE. Dlaczego gra nie pojawi się na innych platformach? "Brak czasu" - twierdzą amerykańscy deweloperzy. Twórcy opowiadają również o konsolowym interfejsie i sterowaniu. Deweloperzy twierdzą, że nie trzeba było mocno zmieniać sposobu sterowania w wersjach na PS4 i XONE - do dyspozycji będziemy mieć 6 zdolności przypisanych do skrótów. Reszta dostępna będzie z poziomu menusów. Generalnie sterowanie ma mocno przypominać to ze Skyrim.

W oczy rzuca się bardzo oszczędny HUD - to kompletne przeciwieństwo rozbudowanego interfejsu z Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Więcej na temat HUD-u i gameplayu w FFXIV znajdziecie w 192 numerze PSX Extreme (przygotowaliśmy dla Was 4-stronicy playtest MMORPG-a Square Enix).

By bawić się w świecie The Elder Scrolls Online trzeba będzie uiszczać co miesiąc opłatę abonamentową (tak jak w FFXIV). Nie znamy jeszcze wysokości opłaty.

Premiera nastąpi wiosną 2014 roku.

 

Tagi: Bethesda skyrim the elder scrolls The Elder Scrolls Online Zenimax